Kılıçdaroğlu'nun dinlettiği ses kaydı

Kılıçdaroğlu'nun dinlettiği ses kaydı
Kılıçdaroğlu'nun dinlettiği ses kaydı
Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında dinlettiği ve Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları beş farklı konuşmayı içeriyor.

Radikal - Kemal Kılıçdaroğlu ’nun grup toplantısında dinlettiği ve Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları, 17 Aralık 2013 sabahı ile 18 Aralık günü yapılan beş farklı konuşmayı içeriyor.

Konuşmada, Erdoğan, oğluna operasyon başladığını haber vererek, evdeki paraları ‘sıfırlaması’nı istiyor. Bilal Erdoğan ise, “Sıfırlamadık babacığım, şöyle ki, bir 30 milyon Avro gibi bir miktar daha var, şey yapamadık, eritemedik henüz. Bu şey aklına geldi Berat’ların, bu Ahmet Çalık’ın alacağı ekstra bir 25 milyon dolar kalmış. Onu oraya verip o para gelince onu şey yaparız diyorlar, üstüyle de Şehrizar’dan daire alabiliriz diyor, sen nasıl bakarsın baba?” diyor. Erdoğan olduğu ileri sürülen kişi de mutlaka parayı evden çıkarmaları gerektiğini tekrarlıyor. Bunun üzerine Bilal Erdoğan olduğu iddia edilen şahıs, “Yani 25 milyon dolar Çalık’a aktarıp, geri kalan kısımla da Şehrizar’dan daire alabilir” önerisini getiriyor. Ve ardından soruyor: “Tamamen sıfır mı kalsın baba, yoksa senin elinde biraz para kalsın mı?” diye soruyor. Erdoğan da yine “Kalsın olmaz zaten oğlum, şeye öbür tarafa, Mehmet’le şey yapsaydınız onu da oraya aktarsaydınız” diyor. Ses kayıtlarında bir süre devam eden bu parayı evden çıkartma diyaloglarının ardından Erdoğan ve oğlu olduğu iddia edilen şahıslar bu kez teknik ve fiziki takip yapıldığına ilişkin konuşuyorlar. Kayıtlarda Erdoğan’ın “Açık konuşma” dediği ileri sürülürken, Bilal Erdoğan’ın da “Babacığım güncel olarak takip edildiğimi düşünüyorum” diyor.