Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlık fezlekesi Meclis'te

Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlık fezlekesi Meclis'te
Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlık fezlekesi Meclis'te
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ve HDP'li Faysal Sarıyıldız ile Pervin Buldan'ın da aralarında olduğu 9 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını öngören Başbakanlık fezlekesi Meclis'e gönderildi. Dosya, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan imzasıyla Meclis'e iletildi.

RADİKAL - HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız hakkında, "Terör örgütüne silah temini" iddiasıyla düzenlenen yasama dokunulmazlığının kaldırılması hakkında hazırlanan Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na gönderildi. Sarıyıldız hakkındaki fezleke, "Terör örgütüne silah temini" iddiasıyla düzenlendi.

AKDOĞAN İMZALADI

Dosya, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan imzasıyla Meclis'e iletildi.

Sarıyıldız'ın fezlekesinin yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan hakkındaki yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkereleri de Meclis'e gönderildi.

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş hakkında 'Kobani' soruşturması

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK

Öte yandan, dokunulmazlık dosyaları, Meclis tatilde olduğu için TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonuna iletilmeyecek. Dosyalar, tatil bitiminde TBMM Başkanlığı tarafından Komisyon'a sevk edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hükümet, HDP'li bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğini söylemiş, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş da rest çekerek, 80 milletvekillerinin de dokunulmazlıklarının kaldırılması için başvuru yapacaklarını açıklamıştı.
AA-RADİKAL