Kılıçdaroğlu'nun yakın çalışma arkadaşı 'kontenjan' değil, 'ön seçim' dedi

Kılıçdaroğlu'nun yakın çalışma arkadaşı 'kontenjan' değil, 'ön seçim' dedi
Kılıçdaroğlu'nun yakın çalışma arkadaşı 'kontenjan' değil, 'ön seçim' dedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, SSK Genel Müdürlüğü döneminde yakın çalışma arkadaşlarından biri olan emekli iş müfettişi Seyfullah Beysülen, 7 Haziran seçimleri için İstanbul 2. Bölgeden aday adayı oldu. Beysülen kontenjan yerine ön seçimi tercih etti.

RADİKAL- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun, SSK Genel Müdürlüğü döneminde yakın çalışma arkadaşlarından biri olan emekli iş müfettişi Seyfullah Beysülen, 7 Haziran seçimleri için İstanbul 2. Bölgeden aday adayı oldu. “Adayımız İçimizden” diyerek ön seçime katılacak olan Beysülen, “Parti içi demokrasiyi önemseyen ve yıllardan beri ön seçimi savunan birisiyim. Kontenjan yerine, ön seçimi bu yüzden tercih ettim. Örgütüme güveniyorum” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili adaylarını belirlemek için birçok ilde yapacağı ön seçimlerde, dikkat çekici isimler de yer alacak. Bunlardan birisi de İstanbul 2. Bölgede yer alan Seyfullah Beysülen. Uzun yıllar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda görev yapan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde yakın çalışma arkadaşlarından biri olan 50 yaşındaki Beysülen, ön seçimin iddialı isimlerinden.   

2009’UN GİZLİ KAHRAMANI

Kılıçdaroğlu’nun aday olduğu 2009 yerel seçimlerinde danışman olarak görev alan ve büyük ses getiren seçim kampanyasının gizli kahramanlarından biri olan Beysülen, bu dönemde AKP ’ye yakın medyanın da hedefi haline gelmişti. Politik görüşleri nedeniyle memuriyet hayatı boyunca defalarca soruşturma geçiren Beysülen, emekliliği sonrası, 2011 genel seçimlerinde CHP’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı oldu. 2014 yerel seçimlerinde Beşiktaş Belediye Başkan aday adayı olan Beysülen, hazırladığı proje ve çalışmalarla CHP’nin sosyal politikalarının oluşumuna büyük katkı sağladı. Parti politikalarının daha iyi kavranması için İstanbul’daki ilçe örgütlerinde çok sayıda konferans verdi.

KONTENJAN İSTEMEDİ ÖN SEÇİM DEDİ

“Adayımız İçinizden” diyerek adaylığını açıklayan Beysülen, yıllardan beri ‘Daima Örgütlü, Daima Örgüt ile’ şiarıyla siyaset yaptığını belirterek, “Örgüte güveniyorum” mesajı verdi. Kontenjan adayı olması beklenen Beysülen’in, “örgüte güveniyorum” diyerek, ön seçime girmesi, gözlerin ön seçimlerde İstanbul 2. Bölgeye çevrilmesine yol açtı.  4 Mart 2015 Çarşamba günü saat 11’de CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda aday adaylığını açıklayacak olan Seyfullah Beysülen,  şunları söyledi:

“ ‘Adayımız içinizden’ diyerek çıktığımız bu yolda, kendimi yıllardan beri emek verdiğim, omuz omuza çalıştığım örgütüme teslim ettim. Demokrasi, insan hakları ve özgür bir ülke için; kadınlar, çocuklar ve ötekiler için; iyi eğitim, sağlıklı yaşam ve refah için; insan için, doğa için, suların temiz ve özgür akması için; iş güvenliği, güvenceli iş ve alınteri için;  temiz hava, güvenli gıda ve kaliteli bir yaşam için daima örgütlü, daima örgütle bu demokrasi şölenini, CHP iktidarıyla taçlandıracağız.”

SEYFULLAH BEYSÜLEN KİMDİR?

1965 yılında Bingöl ilinin Kiğı ilçesinin bir mezrasında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara Kazan Lisesi’nde tamamladı. Çalışma hayatına lise eğitimi döneminde 16 yaşında fabrika işçisi olarak başladı. Gazi Üniversite İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde üniversite eğitimini tamamladı.1989-1990 yıllarında TCDD’de Ticaret Kontrolör Yardımcısı olarak görev yaptı.

1990-1991 yıllarında İsviçre’de dil eğitimi aldı. 1993 yılında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 1996 yılında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettişi olarak atandı.1996-2011 yılları arasında siyasi kimliği nedeniyle defalarca soruşturma geçirdi. Parti politikaları, sosyal politikalar, örgüt ve örgütlenme gibi konularda gazete ve dergilerde yayımlanmış makaleleri var. Evli ve iki çocuk babası.