Kimse siyaset malzemesi yapmasın

Kimse siyaset malzemesi yapmasın
Kimse siyaset malzemesi yapmasın
AK Parti Genel Başkan yardımcısı Öznur Çalık, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesinin siyaset malzemesi yapılmaması gerektiğini söyledi.

RADİKAL  - AK Parti Genel Başkan yardımcısı Öznur Çalık, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini hiç kimsenin siyaset malzemesi yapmaması gerektiğini belirterek, bu konuyla ilgili yasal düzenleme yatıklarını bilirdi.

Çalık, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesinin tüm Türkiye 'yi derinden üzdüğünü vurguladı.

Cinayeti şiddetle kınadıklarını ifade eden Çalık, şöyle konuştu:

"Bu canileri adaletle mutlaka cezalandırılmasını ve cezalandırılırken de acımasızca cezalandırılmasını istiyoruz. Bir genç kızın hayatının baharında evladımızın böyle bir sonuca mahkum olması hepimizin yüreğinin acısıdır. Kadınlara yönelik şiddetin, ölümlerin önlenmesi için yasal düzenlemeleri yaptık. Zihinsel değişim, dönüşüm, hepimiz için çok önemli. Kadına şiddetin önlenmesinde de sivil toplum örgütlerimize ciddi manada roller, görevler düşüyor. Toplumu aydınlatmak, bilinçlendirmek konusunda siyasi iradeyle sivil iradenin de toplumun zihinsel değişimine destek vermesi gerekiyor."

Özgecan'a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı dileyen Çalık, şöyle devam etti:

"Bunu hiç kimsenin siyaset malzemesi yapmaması gerektiğini söylüyorum. Biz, yasal tüm düzenlemeleri yaptık. Yapmış olduğumuz yasal düzenlemelerle zihinsel değişim için tüm mücadeleyi baş ile göz üstüne yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Meclis Başkanımız, Bakanımız, hepsi Özgecan'ın ailesinin yanında. Nasip olursa biz de yarın Özgecan'ın ailesinin yanında olacağız. Bunu niye söylüyorum? Nerede bir acı, mağdur, mazlum varsa biz onun yanındayız. Çocuklara, kadınlara yönelik şiddetin de tamamen karşısındayız."

Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti. (AA)