Kimyager lider

DSP Genel Başkanlığı'na seçilen Zeki Sezer, Parti Meclisi üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret ederek, Atatürk'ün kabrine çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu.

ANKARA - DSP Genel Başkanlığı'na seçilen Zeki Sezer, Parti Meclisi üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret ederek, Atatürk'ün kabrine çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu. Sezer, Anıtkabir Özel Defteri'ne de şöyle yazdı: "DSP'nin yeni yöneticileri olarak sana söz veriyoruz: İlkelerinin en ilkeli savunucuları olmaya devam edeceğiz. Hiç kimse, senin, yüce Türk ulusuyla birlikte bize armağan ettiğin kazanımlarını geriye götüremeyecektir. Bizden emin ol Atam."
DSP'nin yeni lideri Sezer, 1957 Eskişehir doğumlu. Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü mezunu olan Sezer, başta resim olmak üzere güzel sanatlarla ilgileniyor. İş yaşamına, 1975'te kamuda kimya teknisyeni olarak başladı ve kimya mühendisi olarak sürdürdü. Daha sonra aynı konuda özel sektörde görev yapan Sezer, 1988'den itibaren DSP'de görev aldı. 2001'den itibaren genel başkan yardımcılığı görevini yürüten ve 57. hükümette Devlet Bakanı olan Sezer, evli ve iki çocuk babası.