Kırcı 'yanlışlıkla' iltica talep etmiş

Bahçelievler katliamı hükümlüsü Haluk Kırcı'nın avukatı Hüseyin Ayan, müvekkilinin tutuklu bulunduğu Ukrayna'da 'yanlışlıkla' iltica ettiğini öne sürdü.

ANKARA - Bahçelievler katliamı hükümlüsü Haluk Kırcı'nın avukatı Hüseyin Ayan, müvekkilinin tutuklu bulunduğu Ukrayna'da 'yanlışlıkla' iltica ettiğini öne sürdü. Kırcı'nın iltica başvurusunu önceki gün geri çektiğini ve Türkiye'ye iadesini istediğini açıklayan Ayan, "Müvekkilimin bu hafta sonu ya da gelecek hafta başı Türkiye'ye teslim edilmesini bekliyoruz" dedi.
Kırcı'yla en son geçen pazar günü telefonla görüştüğünü belirten Ayan, şöyle konuştu: "Yakalandığında bir form doldurtmuşlar. Yanlışlıkla, formdaki 'iltica başvurusunu' içeren bölümü işaretlemiş. Kendisine, Ukrayna makamlarına iltica talebinden vazgeçtiğini ve iade talebini içeren bir dilekçe vermesini önerdim. Müvekkilim bu dilekçeyi Ukrayna makamlarına önceki gün verdi."
Bahçelievler katliamı nedeniyle yedi kez idam cezasıalan Kırcı, Yargıtay'ın 'hatalı infaz hesabı' nedeniyle 18 Mart 2004'te Ödemiş Cezaevi'nden salıverilmişti. Kırcı, iki ay önce Ukrayna'da yakalanmıştı.