'Klimaları Melih Gökçek bozdurmuştur'

'Klimaları Melih Gökçek bozdurmuştur'
'Klimaları Melih Gökçek bozdurmuştur'
Kurultay büyük coşkuyla başladı. Haftaiçi olmasına rağmen salon ağzına kadar dolu. İzleyiciler gayet coşkulu. Yüzlerde "acaba hır çıkacak mı?" sorusu yok. Yeni CHP kadrolarını sakin sakin kuruyor.
Haber: KORAY ÇALIŞKAN / Arşivi

Kendine güvenli bir Kılıçdaroğlu prompter'sız, kendiliğinden ve coşkuyla konuşuyor. Çevresindeki pozitif havayı hissediyor.

Mavi rengin hakim oldugun bir kongre bu. Yeni CHP 'nin rengini belli ediyor. ABD 'deki parti kongrelerine benzeyen bir kırmızı mavi beyaz yoğunluğu var.

Tek sorun sıcak. Ortada Melih Gökcek klimaları bozdurmuş diye bir şaka dolaşıyor. 3G ve internet bağlantısı yok. Su ve çay bol. 

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player YükleKılıçdaroğlu'nun konuşması Erdoğan ve Ak Parti eleştirisi üzerine kurulmuş. Biraz uzun ama memleketin sorunlarını iyi özetliyor. Hatiplligi de kitleyi etkiliyor. Sıcağa rağmen coşku tam.

ESAS SÜPRİZ GÜRSEL TEKİN
Kongrenin esas sürprizi Gürsel Tekin. Parti Meclisi(PM) anahtar listesinde adı olacak. Ancak delege üzerini çizmeye karar vermiş. Kılıçdaroğlu izin vermezse olmaz. Delege karar versin derse, Gürsel Tekin son hafta yaptıgı tüm PR'a rağmen siyaseten kaybeder. Yarın göreceğiz. Bugünden gördüğümüz bir şey var ki, Tekin artık ben ikinci adamım diyemeyecek, Kılıçdaroğlu'nu dinleyecek.

Delegeler arasında çok popüler olmayan Tekin'in istanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı konusuda delegeden aldığım izlenim negatif. Herkes Mustafa Sarıgül'ün en uygun zamanda partiye alınacağını ve onunla İstanbul'un alınacağını konuşuyor.