Kocaoğlu'na örgüt lideri suçlaması

Kocaoğlu'na örgüt lideri suçlaması
Kocaoğlu'na örgüt lideri suçlaması

Aziz Kocaoğlu

Haber: HACER BOYACIOĞLU / Arşivi

ANKARA - İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili soruşturma kapsamında ifadesi alınıp serbest bırakılan Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Örgütün başı, lideri olarak ifade verdim. Öyle soruldu. Sanıyorum tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldım. Başka bir sonuç da çıkabilirdi. Yatan arkadaşlarım neyse ben de oyum. 40 yıldan fazla kader birliği yaptığım arkadaşlarım var” dedi. 

Usul hataları
Bazı satın alma işlemlerinde usul hatası olabileceğini belirten Kocaoğlu, şöyle devam etti:
“Arkadaşların malvarlığında artış yok, servetlerine servet katma gibi bir durum yok. 20 bin kişinin çalıştığı kurumda bu tür usul hataları olabilir. Ama ne içeride bulunan ne tutuksuz yargılanan arkadaşların mal varlığında artış yok, servetlerine servet katma gibi bir durum yok. T20 bin kişinin çalıştığı kurumda bu tür usül hataları olabilir.”
Otopark ve durak ihaleleriyle ilgili durumun ihale yasasının karıştırılmasında kaynaklandığını, daha önce anlattıklarını iki hakimin anladığını ve arkadaşlarını serbest bıraktığına dikkat çeken Kocaooğlu, ancak savcının itirazı üzerine nöbetçi mahkemenin tutuklama kararı verdiğini söyledi.