'Koltuğa kendi layık değil'

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP lideri Deniz Baykal'ın kendisi için söylediği, "Mustafa Kemal'in oturduğu bu koltukta adı rüşvetçiye çıkmış birisi oturamayacak" sözlerine, dün bir basın toplantısıyla yanıt verdi.

İSTANBUL - Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP lideri Deniz Baykal'ın kendisi için söylediği, "Mustafa Kemal'in oturduğu bu koltukta adı rüşvetçiye çıkmış birisi oturamayacak" sözlerine, dün bir basın toplantısıyla yanıt verdi. Baykal'ın, kendisine destek olan milletvekillerine gözdağı verdiğini ileri süren Sarıgül, şunları söyledi:
"Baykal, CHP ve Atatürk ismi üzerindeki duyguları sömürme yolunu da seçti. Atatürk'ün koltuğunda asla söylenemeyecek sözleri, o koltuğa oturarak söylemiştir. O koltuğun bana layık olmadığını söylese de, o koltuk Baykal'a da yakışmıyor. Atatürk'ün koltuğuna yapışanlarla mücadele edeceğim.
Türkiye'nin her tarafında sandıklar kurup, anketler yaptıracağım. Halk, 'Baykal mı, Sarıgül mü' diye karar verecek. İhraç ederlerse, mahkemeye başvuracağım, AİHM'ye, Lahey Adalet Divanı' na gideceğim. Söke söke CHP Genel Merkezi'ne gideceğim. Sonra kurultay isteyeceğim.