Komutanlı hilafet paneli

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD), hilafetin kaldırılışının 80'inci yıldönümü dolayısıyla düzenlediği panel, AKP hükümetine karşı gövde gösterisine dönüştü.

ANKARA - Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD), hilafetin kaldırılışının 80'inci yıldönümü dolayısıyla düzenlediği panel, AKP hükümetine karşı gövde gösterisine dönüştü. Hükümetten ve AKP'den kimsenin çağrılmadığı panele, TSK komuta kademesi iki eksik dışında tam kadro katıldı.
Panelin yapıldığı Ankara Ticaret Odası'na, konvoy halinde ve eşleri ile gelen üst komuta kademesinden, sadece resmi ziyaret için İsveç'te bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ile uçak kazası nedeniyle Konya'ya giden Hava Kuvvetleri Başkanı Orgeneral İbrahim Fırtına yoktu. ATO Başkanı Sinan Aygün, "Biz evsahibiyiz. Organizasyonu ADD yaptı. Bildiğim kadarıyla hükümete de davet gönderildi" dedi.
Kıbrıs protestosu
Açılış konuşmasında Kemalizm'in 'açık hedef' haline geldiğini savunarak "Karşı devrim, yol-yöntem buldu, mevzileri ele geçirdi. Şimdi yeniden toparlanma vakti" çağrısı yapan ADD Genel Başkanı Ertuğrul Kazancı, panelin ardından da yine bu fikri içeren Ulusal Uyanış ve Birlikteliğe Çağrı Metni'ni okudu. Salonun dışında ise hükümetin Kıbrıs politikasına yönelik protestolar vardı.
KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a destek için 10 ilden yürüyüşe geçen İP üyeleri, panel bitene kadar ATO önünde sloganlar attı, sonra da Anıtkabir'e yürüdü.