Kopyacı kalfalar

Kadıköy Belediyesi'nin depreme dayanıklı binalar inşa etmek için verdiği eğitimin sonunda yapılan sınavda kalfaların kopya çektiği ortaya çıktı.

İSTANBUL - Kadıköy Belediyesi'nin depreme dayanıklı binalar inşa etmek için verdiği eğitimin sonunda yapılan sınavda kalfaların kopya çektiği ortaya çıktı.
Kadıköy Belediyesi, Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve Hazır Beton Birliği'nce ortaklaşa düzenlenen 'İnşaat Sektörü Betonarme Yapı Ara Meslek Grubu (Kalfa-Usta) Geliştirme Eğitim Programı'na katılan kalfa ve ustalara, geçen cuma günü bitirme sınavı yapıldı. Cevap kâğıtlarının birbirine yakın olduğunu belirleyen yetkililer sınavı iptal ederek tekrarlanmasını kararlaştırdı. Daha önce Kadıköy Belediyesi yemekhanesinde sınava giren 130 kalfa ve usta, bu kez yemekhane, encümen ve brifing salonlarına paylaştırıldı. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk,
"Bölgemizde artık eğitimsiz kalfa çalışamayacak ve eğitimsiz kişilerin çalıştığı inşaatlara ruhsat verilmeyecek. Sınavda kopya çekildi ve yenilendi" dedi.