Koray Aydın: AK Parti-CHP koalisyonu kurulacak

Koray Aydın: AK Parti-CHP koalisyonu kurulacak
Koray Aydın: AK Parti-CHP koalisyonu kurulacak
1999'daki DSP-ANAP-MHP koalisyonunun arabulucularından MHP Milletvekili Koray Aydın, "Yanılma payım sıfır. AK Parti-CHP koalisyonu kurulacak" dedi.

RADİKAL - MHP Milletvekili Koray Aydın, AK Parti 'nin de CHP 'nin de koalisyona çok istekli olduğunu, bir AK Parti -CHP koalisyonunun mutlaka kurulacağını söyledi. 

Koalisyon ihtimallerini Al Jazeera'ye değerlendiren Aydın, AK Parti'nin koalisyonu kiminle kuracağına dair soruya şu yanıtı verdi: 

"Bence CHP ile kuracak. Çünkü CHP de bu işe çok gönüllü, çok istekli. Meclis'teyim ben havayı görüyorum. Yanılma payım sıfır. Çok istekliler. İyi bir izdivaç olacak belli. Çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum ben koalisyon kurulmasının."

CHP ile AK Parti hangi konularda anlaşabileceği, hangi konularda anlaşamayacağına dair soruya ise Aydın, "Koalisyon kurmaya karar verirseniz bütün ilkelerde anlaşırsınız. Bir adım sen bir adım ben mantığıyla koalisyon gerçekleşir. Bence bunlar teferruattır. Önce niyet esastır. Görüyorum ve anlıyorum ki CHP de AK Parti de bu işe çok hevesli. İkisi de aşırı hevesli olduğu için çok kolay anlaşırlar. Yok bakanlık taksimatı vs. ben onları teferruattır. Çok çabuk hallederler o işleri, ikisi de niyetli. Kurulur bu hükümet" diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/138822213882221

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kurulmaz - user383887

  Gerçek olan şu ki; Seçmen 13 yıllık AKP iktidarına son verdi. Artık Türkiye de hiçbir şey eskiden olduğu gibi olmayacak. AKP bu gerçeği göremiyor, sanki hiçbir şey olmamış gibi ?seçimden 1 parti çıktım. koalisyon için şartları da koalisyon ortağını da biz belirleriz, ortak seçtiğimiz partiye 5 ? 6 bakanlık verir kurarız hükümeti, eskiden olduğu gibi cumhurbaşkanı Erdoğan vesayeti ile iktidarımız devam eder? sanıyor. Bunun olmayacağını, olamayacağını resmi görüşmeler başlayınca zorunlu olarak görecekler.