Kültür Bakanı soruyu anlayamadı: Haaa Taksim'deki AKM'yi...

Kültür Bakanı soruyu anlayamadı: Haaa Taksim'deki AKM'yi...
Kültür Bakanı soruyu anlayamadı: Haaa Taksim'deki AKM'yi...
İstanbul Taksim'deki AKM ile ilgili bir soruya yanıt veren yeni Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu AKM'nin yerini bilemeyerek, "Haaa Taksim'deki AKM'yi... Allah Allah... O bina Taksim'e yakışmıyor" dedi.

RADİKAL - Habertürk  televizyonunda katıldığı, "Güne Bakış" programında Veyis Ateş'in İstanbul Taksim'deki AKM ile ilgili bir sorusuna yanıt veren yeni Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu AKM'nin yerini bilemeyerek, "Haa Taksim'deki AKM'yi... Allah Allah... O bina Taksim'e yakışmıyor" dedi.

Veyis Ateş'in, " Ak Parti iktidarı ile bazı sanatçılar arasındaki polemik meselesi, AKM ne olacak" sorusunu cevaplayan Bakan Topçu, "İnşallah Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili çok farklı projelerim var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sadece Çanakkale'den ibaret mi sanıyoruz. Bizim bir Libya mücadelemiz yok mu?" dedi ve Libya'yı anlatmaya devam etti.
Sunucu Veyis Ateş'in araya girip, "Buradan AKM'ye nasıl geleceksiniz" demesi Yalçın Topçu, daha sonra, "Şu bizim hipodromdaki AKM'yi mi diyorsunuz?" diye sordu.

Veyis Ateş ise, "Taksim'deki AKM'yi soruyorum" dedi. Bu hatırlatma üzerine Topçu, "Haa Taksim'deki AKM'yi... Allah Allah... O bina Taksim'e yakışmıyor" ifadelerini kullandı.


  http://www.radikal.com.tr/142715014271502

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bakan - user1127930

  10 dakika önce bakan oldugunu ögrenen kültürlü bakanim

  ya siz? - user793107

  Siz de bu ülkeye, bu insanlara yakışmıyorsunuz. Ülkede o kadar kaliteli adam varken, bu adam kültür bakanı. Bir de matematik öğretmeni bilim bakanımız var. Tabi daha neler neler de var. Yine sinirlendim durduk yere.