'Kürtlerin temsilcisiyiz'

Demokratik Toplum Partisi (DTP), Türkiye'de örgütlenme çalışmalarına Diyarbakır'da başladı. Toplantıya, eşbaşkanlarla üst düzey yöneticiler ve çok sayıda delege katıldı.

DİYARBAKIR - Demokratik Toplum Partisi (DTP), Türkiye'de örgütlenme çalışmalarına Diyarbakır'da başladı. Toplantıya, eşbaşkanlarla üst düzey yöneticiler ve çok sayıda delege katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan DTP Eşbaşkanı Aysel Tuğluk, "Bizlere, Kürt halkının temsilcilerine, bu halka rağmen getireceğiniz hiçbir çözüm bu topraklarda hayat bulmayacaktır" dedi.
DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk de Kürtlerin kendi kaderlerini tayin hakkına sahip olması gerektiğini söyledi.
Türk, şunları söyledi: "Türkiye, aykırı tavırla Kürt sorununun barışçı çözümü konusunda adeta tıkayıcı rol oynuyor. Kürt sorununu gündeme getirdiğimiz zaman, hemen birileri devreye giriyor ve dış mihraklara yöneliyor. Dış mihraklardan söz edilirken, FBI, CIA'in ortalıkta cirit attığını görüyoruz.
Hangi ülkede olursa olsun Kürtler kendi kaderlerini tayin hakkına sahip olmalı. Kuzey Irak'ta Kürtler, bunun için mücadele içindeler. Elbette bu kardeşlerimizi destekleyeceğiz."