Kuzu'dan Demirtaş'a: Bre nankör...

Kuzu'dan Demirtaş'a: Bre nankör...
Kuzu'dan Demirtaş'a: Bre nankör...
AKP'li Burhan Kuzu, Twitter hesabından HDP lideri Selahattin Demirtaş'ı hedef alan açıklamalar yaptı: Bre nankör bizden önce Kürdüm diyemezdin

RADİKAL -  AKP 'li Burhan Kuzu Twitter hesabından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef alarak "Demirtaş" Kürtlere en çok zararı Ak Parti verdi" demiş. Atalar ne demiş? "Besle kargayı oysun gözünü"  "Bire nankör bizden önce Kürdüm diyemezdin" ifadelerini kullandı. 

Kuzu'nun bu tweetinden hemen önce attığı bir diğer tweet ise Demirtaş'ın "çözüm süreci" ile ilgili açıklamarını hedef aldı.

 


  http://www.radikal.com.tr/137933213793325

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bir dahaki seçimde oy kullanmayacağım. - hamzaakyol

  adaletsiz bir seçim sistemi var. şimdi kuzu da oy kullanacak ben de. her ikimizin oyu da 1'er oy olarak sayılacak. bu nedenle, bu adaletsizlik giderilip, kuzu ile benim oylarım farklı sayılmazsa bir dahaki seçimde oy kullanmayacağım.

  sahte ve prof. - efeg27

  Herkesi kendisi gibi cahil sanma huyu pek iyi bir huy değil! özellikle isminin başında prof. ünvanı varsa ama bizim ülkede prof. ler bile zırcahil olduğu için şaşırmıyorum da... Özal ve Demirelin Kürt realitesinden bahsettiğini, 1991 de Kürtçe konuşma ve şarkı söyleme yasağının kısmen 2001 de Ecevit tarafından tamamen kaldırıldığını hatırlatırsak her şeyi kendi partisine mal etmeyi görev sanan Kuzu ya da gerekli cevabı vermiş oluruz sanırım. AKP liler genelde 3 Kasım 2002 den önce T.C. vatandaşlarının taş devrinde yaşadıklarına inanıyor galiba, bu da aslında ne kadar sorunlu olduklarının göstergesi!

  Bre densîz! - user643402

  Kurtler 1800´lerin sonlarindan bu gune 29 isyanla varlik ve kimlik mucadelesi verdi, yuzbinlercesi katledildi, milyonlarcasi yerinden yurdundan edildi, yetmedi beyaz kirima ugratildi vs. Artik sagir sultanin bildigi, ezberledigi, hakkini teslim etmek zorunda kaldigi bir gerçegi sen gozumuzun içine baka baka, hem de halkin seçilmiş bir milletvekilini ve siyasi bir partinin genel başkanini kendince aşagiladigini sanarak densizlik, saygisizlik hatta bir halkin degerlerine karşi terbiyesizlik yapiyorsun. Ne sen ne de senin 700 ceddin daha bu topraklarda yokken biz adimizla, degerlerimizle, renklerimizle zaten vardik, kuzu...

  sn.KuZu - user1026171

  yaşın genç ya sen bilmezsin.bu isim için kürt ismi için ne canlar feda edildi.tabi ya sen gençsin ya şimdi bilmezsin.o ceberut zihniyettin içinde vardı kürdün var olmadığı.hep o ceberut zihniyette kaldı.Biz dün de vardık bu günde varız.Bu lütuf senden veya temsil ettiğin yerden gelmedi. bilek zoruyla geldi.

  Meclisde isi olmayanlar. - coolunuz

  Esasin meclisde ne isiniz var. Ne yaptiniz 13 senede? cozdunuzmu kurt sorununu? ilk once sorun var dediniz sonra yok dediniz. Secime odaklandiniz? Biz HDP oraya gonderdikki sizin yonetim seklini benimsemedik. Paralel yapiya turkiye'yi parsel parsel verdiniz, ne istedinde yapmadik dediniz, simdi ne oldu? Dostunu dusmanini iyi biliceksin. Demirtas sizden once kurt oldugunu soyluyemiyorsa bu siz politikacilarin ayibi. Halen secim sonuclarini anlayamadiniz siz, hazmedemediniz. Imparatorlugunuz yikiliyor. Allah size akil fikir versin. Birde muslumanin diye geciniyorsunuz. Ayip ya ayip