LDP de bidirgesini açıkladı:  Az vergi, çok demokrasi

LDP de bidirgesini açıkladı:  Az vergi, çok demokrasi
LDP de bidirgesini açıkladı:  Az vergi, çok demokrasi
Liberal Demokrat Parti (LDP) de diğer muhalefet partileri gibi ekonomi ağırlıklı seçim bildirgesi açıkladı.

RADİKAL - LDP’nin Ankara Milletvekili Adayı Rengin Özden Akdağ, bildirgeyle ilgili şöyle dedi:  “Yatırım yapan değil denetleyen; ama sivil toplum ve yargının da denetlediği devlet modelini halka anlatacağız. Devlet az vergi alacak. Yüksek vergiyle kalkınılsa dünyada yoksul ülke kalmazdı. Türk tipi değil, evrensel tip başkanlık sistemi. Devletin değil, bireyin özgürlüğü. Az vergi çok demokrasi diyoruz.”

Rengin Özden Akdağ, “Meclis’e girebilecek misiniz?” sorusuna da “Genel başkanımız Cem Toker ‘Seçim sabahı tüm partilerin oyu yüzde sıfırdır’ diyor. Seçmen sandık başında barajı değil ilkeleri düşünmeli. Biz de öyle yapıyoruz. Çünkü gelecek LDP’de” yanıtını verdi.

Rengin Özden Akdağ’ın hayvanseverlere de şi mesajı verdi: “Belediyelere veteriner bulundurma, hayvanlara bakan derneklere bağış yapan şirketlere vergi indirimi gibi en somut vaatler bizim parti programımızda var.”

 

 


  http://www.radikal.com.tr/135069913506991

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Liberal Demokrasi = Bireysel Özgürlükler - generalduncan

  Azınlık durumdakilerin de hayatını bildiği gibi yalaması, bir kişinin bile fikrini ne derler endişesi olmadan açıkça bağıra bağıra duyurabilmesi, kimsenin düşüncelerinden ötürü suçlanmaması, hapse girmemesi, görevini yapmayan kamu görevlisinin görevinde kalmaması, tutarlı, istikrarlı, hızlı işleyen adalet sistemi, yandaşa değil, işinin ehline verilen işler, denetim altında, kurallara uyularak yürütülen faaliyetler, harcadığının hesabını veren, neye niçin harcadığını açıklayabilen hükümet, kendi fikri olan, el kaldır el indirden ötesine geçebilmiş milletvekilleri... Hepsi ancak liberal demokraside.