Leyla Zana: Acımız öfkemiz büyük ama, umutlarımız daha da büyük

Leyla Zana: Acımız öfkemiz büyük ama, umutlarımız daha da büyük
Leyla Zana: Acımız öfkemiz büyük ama, umutlarımız daha da büyük
HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, Ankara'da düzenlenen ve 97 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıyla ilgili olarak, "Acımız büyük, öfkemiz büyük ama umutlarımız daha da büyük" dedi.

RADİKAL- HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, Ankara 'da düzenlenen ve 97 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıyla ilgili olarak, "Acımız büyük, öfkemiz büyük ama umutlarımız daha da büyük. Biz acıyla yoğrulduk, ateş çemberinden geçip geldik. Bize ateşle yaklaşanları o ateş yakar" dedi.
Ankara'daki saldırıyla ilgili düşüncelerini kentisine ait Twitter hesabında paylaşan HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana şunları yazdı:
"Bu karanlık zihniyeti korkutan halkların barış umududur. Acımız büyük, öfkemiz büyük ama umutlarımız daha da büyük. Biz acıyla yoğrulduk, ateş çemberinden geçip geldik. Bize ateşle yaklaşanları o ateş yakar. Şehit düşen arkadaşlarımız demokrasi ve barış şehitleridir. Uğruna canlarını feda ettikleri barışı mutlaka halklarımıza armağan edeceğiz. Ey Başbakan! Sen baykuş olmaya devam et!Bizler aydınlık perileri olmaya devam edeceğiz.Sizler halklarımızı karanlığa çekmeye çalışırken bizler halklarımızın barış umudunu büyüteceğiz. Barış aydınlıktır! Bizler bu ülkeyi de siyaseti de sizlere bırakmayız. Bu ülkenin tüm halkları bu dünyada da ahirette de sizlerden mutlaka hesap soracaktır." (DHA)