Leyla Zana ölüm orucuna başlıyor

Leyla Zana ölüm orucuna başlıyor
Leyla Zana ölüm orucuna başlıyor
HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana ölüm orucu kararı aldı: Eğer ölümler durmazsa ölüm orucuna başlayacağım. Beni tanıyanlar bilir. Ağzımdan söz bir kere çıkar. Kellem gitse, geri dönmem. Artık yeter. Gençler öleceğine biz ölelim.

RADİKAL - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı Milletvekili Leyla Zana, 7 Haziran seçimlerinden önceki pozisyona dönülüp ölümler durmazsa, şahsi olarak ölüm orucuna başlayacağını söyledi. Zana, “Elinde silah olan bütün taraflara sesleniyorum; kimseye sözümü dinletemezsem de kendime sözüm geçer. Ölümleri seyretmektense ölmeyi tercih ederim.” dedi.

Şırnak’ın İdil ilçesinde HDP’nin düzenlediği mitingde konuşan Leyla Zana, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zana, şu ifadeleri kullandı:

“Kandil’i muhatap alıp görüşen, parlamentodaki arkadaşlarımızı muhatap alan zihniyet hala Kürtleri eşit görmüyor. O psikolojik eşiği aşamıyorlar. Bursa’daki kardeşlerimizin ne hakkı varsa buradaki insanların da o hakkı olsun istiyoruz. Şimdi yaklaşık bir aydır kendi nefsinde çok düşünerek bir karar aldık. Yüzyıldır çarpışarak ölüyoruz. Nefsi müdafaa yapıyoruz. Ama artık yeter. Ölerek ve öldürerek toplumu, vicdanımızı, geleceğimizi çürüteceğiz. Elinde silah olan bütün taraflara sesleniyorum; kimseye sözümü dinletemezsem de kendime sözüm geçer. Ölümleri seyretmektense ölmeyi tercih ederim. Eğer ölümler durmazsa ölüm orucuna başlayacağım. Beni tanıyanlar bilir. Ağzımdan söz bir kere çıkar. Kellem gitse, geri dönmem. Artık yeter. Gençler öleceğine biz ölelim.”Tunceli'de asker ve polise saldırı: 1 polis şehit oldu 2 polis ile 1 vatandaş yaralı

HDP heyeti İdil-Cizre kırsalında polis tarafından durduruldu

Bolu'da terör protestosunda dernek binası ile bir işyeri tahrip edildi

Şehit eşinin fotoğrafını bırakmadı

Cizre'de sokağa çıkma yasağı ve can kayıpları devam ediyor

Cizre'de cenazeler defnedilemiyor


  http://www.radikal.com.tr/143146614314663

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Siz yanlış yoldasınız. - rafet AKSARI

  HDP olarak kandille görüşüp masaya davet etme yerine körü körüne kendi kendini cezalandırmak doğru değil. Kandildeki katiller silahları bırakmadan bu gerginlik devam edecek ve Türk, Kürt zararını görecektir. Onun için Barış bir an önce hayata geçmelidir.

  Bu düzen - Gılgameş

  Bu düzen, yanlış düzen. Yıkılması gerekiyor. Memleketin önünü açmak için Kürtlerden başka çözüm üreten yok! Ama kendileri bilirler. Biz bildiğimiz yolda yürüyeceğiz. Sonuna kadar.

  BUNU DAHA ÖNCE YAPMALIYDIN... - ARAGORA

  Uyuyan polisin kafasına kurşun sıktıında PKK, Jandarma komutanını sokakta karısının önünde vurduğunda PKK bunu yapmalıydın sen Sn.Zana...Acaba seni dinler mi PKK ? Ya dinlemezse ?