Loğoğlu: Aygün'ün sözleri partiyi bağlamaz

Loğoğlu: Aygün'ün sözleri partiyi bağlamaz
Loğoğlu: Aygün'ün sözleri partiyi bağlamaz
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, PKK tarafından kaçırılan CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün'ün yaptığı açıklama açıklama için 'Aygün'ün sözleri partiyi bağlamaz' dedi

CHP ’nin diplomat kökenli Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, PKK tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün yaptığı açıklamanın önümüzdeki günlerde yeni tartışmalara sebep olabileceğini, açıklamaya CHP içinden de tepkiler gelebileceğini belirterek, “Zor şartlar altında, ailesine henüz kavuşmuş bir milletvekilinin kendi görüşüdür. Parti görüşü değildir. Kendisi bir milletvekilimizdir. Elbette sözlerinin bir ağırlığı vardır ama söyledikleri kişisel görüşlerdir” diye konuştu.

TV8 canlı yayınına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılması ve serbest bırakılması sürecini değerlendirdi. PKK’nın eyleminde ağırlıklı noktanın Aygün’ün serbest bırakılması sonrasında yaptığı konuşma olmadığını, olayın Aygün’ün kaçırılmasından çok daha derin bir anlamı olduğunu belirten Loğoğlu, “Terör örgütü burada bir mesaj veriyor. ‘Bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti var bir de onun dışında bir başka devlet oluşumu var. İdari soruşturma açan, hukuki soruşturma açan, yetkililerden Hüseyin Aygün’ün kılına zarar vermeyin şeklinde talimatlar alıp bunu yerine getiren bir yapı var’ demek istiyor. Terör örgütü vekil kaçırarak ‘Milletin egemenliğini işgal ediyorum’ demek istiyor. Bu en büyük meydan okumadır. PKK paralel bir devlet, paralel bir hukuk sistemi varmış gibi bir izlenim yaratmaya çalışmıştır” diye konuştu.

“BİZE İNANMIYORSANIZ AKDOĞAN’A İNANIN”
Bugün bir gazetenin manşetine taşıdığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın siyasi başdanışmanı ve AKP Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın “KCK’nın amacı paralel devlet oluşturmaktır” yorumuna da dikkat çeken Loğoğlu, böyle bir oluşumu kabul eden iktidarın çözüm getirmesi gerektiği eleştirisinde bulunarak, “Bunu diyorlar ama gereğini yapmıyorlar. Biz adres gösterdik, TBMM’ye çağırdık ama mesajımız algılanmıyor. Eğer bir strateji oluşturulmaz ise gidişat iktidar partisinin başdanışmanının dediği gibi olur. Bana inanmıyorlarsa bari ona inansınlar” dedi.

“AYGÜN’ÜN SÖZLERİ PARTİYİ BAĞLAMAZ”
PKK tarafından kaçırılıp serbest bırakılan CHP’li Hüseyin Aygün’ün açıklamalarına önümüzdeki günlerde tartışma konusu olabileceğini ifade eden Loğoğlu, bu açıklamaya CHP içinden de tepkiler gelebileceğini, açıklamada ileri sürülen görüşlerin parti görüşü olmadığını savunarak, “Hüseyin Aygün’ün açıklamaları zor şartlar altında, ailesine henüz kavuşmuş bir milletvekilinin kendi görüşüdür. Parti görüşü değildir. Parti yetkilisi de değildir. Kendisi milletvekilimizdir, elbette sözlerinin bir ağırlığı vardır ama söyledikleri kişisel görüşlerdir” diye konuştu.