Lojmanda köpek tartışması bitmedi

Karayolları 9. Bölge Müdürü Abdullah Sabaz, 'lojmanda köpek besleyen bir mühendise 'Alt katta namaz kılıyoruz, evde köpek haram' diyerek lojmandan çıkmasını istediği' iddiasıyla ilgili olarak...

DİYARBAKIR - Karayolları 9. Bölge Müdürü Abdullah Sabaz, 'lojmanda köpek besleyen bir mühendise 'Alt katta namaz kılıyoruz, evde köpek haram' diyerek lojmandan çıkmasını istediği' iddiasıyla ilgili olarak, kendisinin konu ile bir ilgisi olmadığını söyledi.
Sabaz, kurumun lojmanları ile ilgili sorumluluğun kendisinde olmadığını belirterek, "Lojmanlarla ilgili bir komisyon var ve lojmanlara kişilerin alınıp çıkarılması bu komisyonun görev alanı içerisinde. Kurumumuzda çalışan mühendis İlhan Kayhan ile ilgili lojman sakinlerinin 15 şikâyet dilekçesi bulunmaktadır. Komisyon tarafından defalarca gerekli ikaz yapılmış. Zaten yönetmelikte lojmanda hayvan beslenmez. Lojmana personel puanlama ile alınır ve çıkarılır. Bu arkadaşımız alttaki komşusuyla da daha önce ciddi bir sıkıntı yaşadı. Ben onun altındaki dairede oturmuyorum. Benim konu ile bir ilgim yok" diye konuştu.