Lütfü Türkkan:Bu ülkeyi Haydar Dümen mi yönetiyor?

Lütfü Türkkan:Bu ülkeyi Haydar Dümen mi yönetiyor?
Lütfü Türkkan:Bu ülkeyi Haydar Dümen mi yönetiyor?
'Kızlı-erkekli evler' tartışması kamuoyunda bazen ciddi bazen alaycı bir üslupla devam ederken, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da ilginç bir değerlendirmeyle tartışmalara dahil oldu.

ANKARA TBMM Genel Kurulu’nda, Tüketicinin Haklarının Korunması Hakkında Kanun Tasarısı üzerindeki görüşmeler sırasında söz alan MHP ’li Türkkan, iktidarın, darbe anayasası ürünü olan YÖK’ü kaldırmak yönünde gayret sarf etmek yerine öğrenci evlerini gündeme getirdiğini belirterek, “Söylemlere, konuşulanlara, yazılanlara, uygulamalara bakıyorum da bu ülkeyi Doktor Haydar Dümen mi yönetiyor? Bunun arkasından neler geleceğini merak ediyorum” dedi. 

Türkkan, tartışmanın asıl hedefinin Gülen cemaati olup olmadığını da gündeme getirerek, “Buradan soruyorum: Dershanelerden sonra cemaatin hizmet evlerine yönelik bir operasyonunuz var mıdır yok mudur?” dedi.

“Çocukların ne yediğini düşünmek yerine…” CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel de öğrenci evlerinin tartışılma şekline tepki göstererek, “Yurt temin edemeyen çocukların ne yediğini, içtiğini, nasıl ısındığını, ulaşımını nasıl sağladığını düşünmek yerine, evin kapısı kapatıldığında arkasında ne olduğu ile ilgili Başbakan’ın yaptığı korkunç ima içimizi dağladı” diye konuştu.