Mahkeme Meclis darbe raporunu istedi

İSTANBUL - Ergenekon Davası’na bakan mahkeme , Meclis’e yazı yazılarak, Darbeleri Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan raporun tüm ekleriyle birlikte gönderilmesine karar verdi.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi dün 275 sanıklı davaya devam ederken sanık ve avukatların taleplerini karara bağladı. 13-14-17 Aralık’taki duruşmalarda savcı Mehmet Ali Pekgüzel, avukatlar ve sanıklar taleplerde bulunmuştu. 25 Aralık 2012 tarihinde alınan ara kararda mahkeme heyeti, TBMM Başkanlığı’na yazı yazılarak, Darbeleri Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan raporun tüm ekleriyle birlikte gönderilmesinin istenmesine karar verdi. Duruþmaya CHP Ýzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Tümgeneral Hýfzý Çubuklu, gazeteci Tuncay Özkan, eski Özel Harekât Dairesi Baþkanvekili Ýbrahim Þahin, emekli Albay Dursun Çiçek ve Danýþtay saldýrýsý sanýðý Alparslan Arslan’ýn da aralarýnda bulunduðu 44 tutuklu katıldı.
10 Ocak’a ertelendi
Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Aykut Metin Şükre, Erkan Ayyıldız, Kenan Özay, Selçuk Özkan ve Mahmut Güzel’e bir sonraki celseye kadar savunmalarını hazırlamaları için son kez süre verdi. Duruşma 10 Ocak 2013’e ertelendi.