Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç: Kiliseye talibiz

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç: Kiliseye talibiz
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç: Kiliseye talibiz
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kapılarının ilçesinde kilise yaptırmak isteyenlere açık olduğunu söyledi.

RADİKAL – Maltepe Belediye Başkan Ali Kılıç, “Başbakanımızın açıklamalarını talimat kabul ediyorum. Maltepe’de kilise yapmaya hazırız” dedi.

Maltepe Belediye Meclisi’nin şubat ayı olağan toplantılarının birinci oturumu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç başkanlığında açıldı. Ocak ayında yapılan faaliyetlerle ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Kılıç, Maltepe ile AK Partili Kırşehir Akçakent Belediyesi’nin kardeş şehir olacağını açıkladı

. Başbakan Ahmet Davutoğlu ’nun değişik inanç önderleriyle buluşmasında yaptığı konuşmasına atıfta bulunan Kılıç, “Sayın Başbakan 2 Ocak’taki yemekte yaptığı konuşmasında, ‘Kiliseler restore edilecek, gerekirse biz yeni kiliseler yapacağız’ demişti. Sayın Başbakanımızın bu sözlerini talimat kabul ediyorum. Maltepe’de kilise yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

“Hizmet anlayışımızda parti farkı olmadığı gibi, farklı inançlara da aynı mesafede duruyoruz” diyen Kılıç, “Bu nedenle bir ‘ilk’e imza atarak, Hristiyan vatandaşlarımızın inanç ve geleneklerine duyduğumuz saygı gereği Noel’de Maltepe Meydanı’na çam ağacı da diktik” açıklamasında bulundu.


  http://www.radikal.com.tr/128500212850021

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aydı düşünceli başkan - user554003

  Teşekkürler sayın başkan insancıl yüreğin için Demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletine yaraşır bir Belediye başkanısın Aynı zamanda Başbakanın laf olsun diye söylediği bir sözü fırsat bilerek eyleme geçirme hikmetine de sahipsin. Çünkü Akp Kiliseleri camiye çeviren hükumettir. Örneğin Trabzon'daki Ayasofya kilisesi ve daha başka kiliseler.