Manço'nun köşkü haraç mezat satıldı

Barış Manço'nun ortağı olduğu şirketin borçları nedeniyle icra yoluyla satışa çıkarılan Moda'daki köşkü, 362 milyar liraya Halk Bankası'nın oldu.

Sanatçı Barış Manço'nun ortağı olduğu şirketin borçları nedeniyle haciz edilerek açık arttırmaya çıkarılan Moda'daki köşkü satıldı. Sanatçının hayranları, Halk Bankası ve Sulhi Aksüt'e tepki gösterdi.
Kadıköy 2. İcra Müdürlüğü'ndeki satışta, Manço'nun köşküne 360 milyar lira değer biçildi. Halk Bankası'nın avukatı Suat Çekilmez bu rakamı 2 milyar lira daha artırdı. Başka talip çıkmayınca köşk, 362 milyar liraya Halk Bankası'nın oldu. Kadıköy 2. İcra Müdürlüğü'ndeki ikinci açık arttırmada da Barış Manço'nun Moda'daki ikinci evi satıldı. Bu evi, Barış Manço'nun
kardeşi İnci Manço, 58 milyar 570 milyon liraya satın aldı. Manço'nun hayranları köşkü satın alan Halk Bankası ve Aksüt'e tepki gösterdi. Eşi Lale Manço da, "Ben de şu anda Barış kadar ölüyüm. Artık, müze olmasını da istemiyorum" diye konuştu.
Manço'nun köşkü ve evi, Sulhi Aksüt'ün ortağı olduğu ASM Dış Ticaret Limited Şirketi'nin, Halk Bankası'na olan 2.5 trilyon liralık kredi borcu nedeniyle icra yoluyla satışa sunulmuştu.