'Maneviyatı hortumladılar'

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, AKP'nin 'maneviyat hortumculuğu' yaptığını savunarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı devletin parasıyla kabadayılık yapmakla suçladı.
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK / Arşivi

KAYSERİ - DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, AKP'nin 'maneviyat hortumculuğu' yaptığını savunarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı devletin parasıyla kabadayılık yapmakla suçladı.
Ağar, seçim gezilerini dün Kayseri, Kırşehir ve Kırıkkale'de sürdürdü. Kayseri'de 10. Yıl Marşı'yla kürsüye çıkan Ağar, AKP'nin 15 aylık zamana rağmen güven sağlayamadığını, uygulanan ekonomik programın içinde esnafın, işçinin, memurun ve çiftçinin olmadığını belirtti. DYP lideri, 'Albayraklar
var' diye slogan atılması üzerine de, "Rant ekonomisinden, faizden başka bir şey yok" dedi.
Ağar, meydanların bugüne kadar hiç milletini azarlayan bir Başbakan görmediğini söyleyince partililer Erdoğan'ı yuhaladı. Bunun üzerine Ağar, "Yuh yok" dedi. "Bize oy verirseniz sizi memnun ederiz" diyen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı 'pervasızlıkla' suçlayan Ağar, "Biz kazanalım da siz yardım etmeyin bakalım. Bu millet, tek parti hükümetlerine, jandarmaya,
dipçiğe, darbelere direndi. Size mi direnemeyecekler?" diye konuştu.
AKP'nin seçime 15 gün kala imam-hatipleri yeniden hatırladığını anlatan Ağar, "Bir kısmı milletin maneviyatını, bir kısmı maddiyatını hortumladı" dedi. Kırıkkale'de de hükümete yüklenen Ağar, AKP'nin seçim meydanlarında din istismarına başladığını belirterek, "Dini istismar eden neleri istismar etmez? Bu ülke insanı göğsünü gere gere 'Müslümanım' diyor. Akıl hocasına ihtiyaç yoktur" dedi.