'Marmara ve İstanbul Üniversitesi de tehlike altında'

'Marmara ve İstanbul Üniversitesi de tehlike altında'
'Marmara ve İstanbul Üniversitesi de tehlike altında'
Ege Üniversitesi'ned bir öğrencinin öldüğü 6 öğrencinin ise yaralandığı olayla ilgili açıklama yapan MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş "Fırat Çakıroğlu'nun ölümü insanlığın öldüğü andır. Terörün ateşi Ege Üniversitesi'nde yakıldı. Marmara ve İstanbul Üniversiteleri de tehlike altında. Emniyet ve valilik bir an önce önlem almalı, müdahale etmelidir" dedi.

RADİKAL- MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenledi.  Toplantıda  başta Özgecan Aslan cinayeti olmak üzere son günlerde yaşanan cinayetlere değinen Karataş, Türkiye’de şiddetin AKP iktidarı döneminde daha da arttığını dile getirdi.  Son cinayetin de Ege Üniversitesi’nde işlendiğini hatırlatan Karataş, Emniyet'e Ege üniversitesinde gerginliğin gelindiği nokta ile ilgili bilgi verildiğini ancak emniyetin harekete geçmediğini söyleyerek “Fırat Çakıroğlu’nun ölümü insanlığın öldüğü andır” dedi.

“MARMARA VE İSTANBUL ÜNİVERSİTELERİ DE TEHLİKE ALTINDA”

Mehmet Bülent Karataş, Fırat Çakıroğlu’nun ölümünün ardından İstanbul Emniyet ve valiliğe çağrıda bulunarak  “Terörün ateşi Ege Üniversitesi'nde yakıldı. Marmara ve İstanbul Üniversiteleri de tehlike altında. Emniyet ve valilik bir an önce önlem almalı, müdahale etmelidir” diye konuştu.

SABRIMIZI SONUNA KADAR SINAYACAĞIZ”

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş “Özgecan'ın  kartopu oynayan gazeteci Nuh Köklü'nün , Fırat’ın da ölümüne sebep olan hükümettir. Ancak ülkemizin parçalanmaması için sabrımızı yüreğimizde yaşayacağız. Sabrımızı sonuna kadar sınayacağız. Bizim cesaretimiz sokaklarda sınanmayacak kadar büyük ve yücedir” dedi.

“ÜLKÜCÜ KİMLİĞİNDEN DOLAYI İŞ BASİTLEŞTİRİLEMEZ”

Sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında Ege Üniversitesi’nde yaşanan ve Fırat Çakıroğlu’nun ölümü ile sonuçlanan olayların “karşıt görüşlülerin kavgası “ olarak tanımlanmasını eleştiren MHP İstanbul İl Başkanı,”Fırat Çakıroğlu bu ülkenin evladı ,Ülkücü kimliğinden dolayı işi basitleştiren anlayışı kınıyoruz." diye konuştu.

SAPIKLIĞIN DİLİ, DİNİ,SİYASETİ OLMAZ”

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş Mersin’de öldürülen Özgecan Aslan cinayeti ve katilinin sosyal medyada yayınlanan Bozkurt işareti yapan fotoğrafı ile ilgili soruları da yanıtladı. Karataş, “Sapıklığın, dili,dini,siyasi düşüncesi olamaz. “ dedi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Bülent Arınç ,Antalya eski belediye başkanı CHPli Mustafa Akaydın, ABD Başkanı Obama’nın bozkurt işareti yaptıkları fotoğrafları gösterdi. Karataş “ Nasıl Kılıçdaroğlu, Arınç, Akaydın ve hatta Obama’yı bu işareti yaptılar diye MHPli gösteremezsek bir sapığı, caniyi de MHPli olarak gösteremezsiniz. Ben de Rabia işareti, zafer işareti, milli görüşçülerin işaretini yaparım sağlıklı bedeniniz ve sağlıklı parmaklarınız varsa her türlü işaret yapılır. Sorun parmaklarda değil kafa yapısındadır” dedi.


MHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI’NIN KAPISI MAĞDURA DA MAZLUMA DA AÇIKTIR”

İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Özgecan Aslan’ın öldürülmesinden sonra kadına yönelik şiddetin bir kez daha gündeme geldiğini belirtti. Bir dizi önlem alınması gerektiğinin altan Karataşşunları söyledi:  “ Hükümet, bakanlar, milletvekilleri bir dizi önlem alacaklarını söyledi hatta Cumhurbaşkanı’nın kızları bile katillerin en ağır cezayı alacaklarının sözünü verdi. Ancak biz biliyoruz ki iktidar bu zamana kadar verdiği hiçbir sözü yerine getirmemiştir. Başbakan toplu taşıma araçlarına konulacak ve acil durumlarda basılması ile polisin hemen müdahale edebileceği siren sisteminin alınacak önlemlerden biri olduğunu söyledi. Sorarım size son 28 yılın en yoğun karı yağdı iktidar partisinin belediyesi bu karla mücadele edemedi, zorunlu olan kar lastiğinin denetimini bile yapamadı? Şiddete karşı alınacak siren sistemini nasıl denetleyecek? “
MHP İstanbul İl Başkanı toplu taşıma araçlarını kullananların 5 yılda bir değil yılda 1 hatta 6 ayda bir psikolojik testlerden ve eğitimlerden geçirilmesini gerektiğini, şiddete uğrayan kadınların da korkmamaları ve susmamalarını söyledi. İl Başkanı Karataş, MHP’ye gönül vermiş yüzlerce avukatın da şiddete uğrayan kadınlara her türlü hukuki desteği vereceklerinin çağrısını yaptı.