Marmaray'da izdiham yaratan arıza

Marmaray'da izdiham yaratan arıza
Marmaray'da izdiham yaratan arıza
İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasını birbirine bağlayan Marmaray'ın arızalanması sonucu vatandaşlar zor anlar yaşadı.

RADİKAL - Marmaray'da teknik arıza nedeniyle bugün akşam saatlerinde seferler gecikmeli olarak yapıldı. Marmaray istasyonlarında yapılan anonslarla teknik bir arıza yaşandığı duyurusu yapılıp bir süre turnikelerden geçişlere izin verilmedi.

Mesai bitiş saatlerine denk gelen arıza nedeniyle istasyonlarda izdiham yaşanırken, yolcular aralıklarla gerçekleşen seferleri beklemek zorunda kaldı. Arıza nedeniyle yürüyen merdivenler de bir süre çalıştırılmadı.

Marmaray geçtiğimiz bir yılda 1.4 milyon kilometre yol kat edip, gerçekleşen 100 bin sefer ile 50 milyon yolcu taşıdı.

MARMARAY ARIZASI AÇIKLAMASI

Demiryolları İstanbul Bölge Müdürlüğü'nden  yapılan açıklamaya göre, arızalandığı için yolcuların mağdur edildiği iddia edilen Marmaray'da, yolcu alımının arıza süresince kademeli olarak gerçekleştirilmesinin ardından seferler normale döndü.

Alınan bilgiye göre, bugün İstanbul trafiğinde yaşanan olağandışı yoğunluktan dolayı Marmaray'a her zamankinden aşırı talep olunca Sirkeci durağından Ayrılıkçeşme istikametine giden trenin 18.30'da yolcu izdihamından dolayı kapısında arıza meydana geldi.

Arızadan dolayı yolcusunu boşaltan tren 18.49'da boş olarak Ayrılıkçeşme istikametine devam etti. Bu arada kademeli olarak yapılan yolcu alımları sonrası 19.01'den itibaren tren 5 dakikada bir hareket ettirildi.

Saat 20.00'ye kadar 5 dakikalık aralıklarla yapılan seferler 20.00'den itibaren normal seyri olan 10 dakikalık periyoda geri döndü.

Açıklamada, Marmaray'da işleyişin normal şekliyle devam ettiği kaydedildi.

 

 


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Marmaray

  ,

  Akşam

  ,

  Bugün

  ,

  İddia