Meclis açılışında Erdoğan'la muhalefet gerilimi

Meclis açılışında Erdoğan'la muhalefet gerilimi
Meclis açılışında Erdoğan'la muhalefet gerilimi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılı açılışında konuşma yaparken, muhalefet sıralarından gelen kimi itirazlar üzerine tansiyon yükseldi. Erdoğan, muhalefet milletvekillerine, "Ben defalarca Güneydoğu'ya gittim, siz kaç kere gittiniz, onu söyleyin" karşılığını verdi.

RADİKAL - Meclis'in yeni yasama yılının açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın açılış konuşmasıyla başladı. Erdoğan, yeni yasama yılı açılışında konuşma yaparken, muhalefet sıralarından gelen kimi itirazlar üzerine, tansiyon yükseldi. Erdoğan, muhalefet milletvekillerine, “Ben defalarca Güneydoğu’ya gittim, siz kaç kere gittiniz, onu söyleyin” karşılığını verdi.

ERDOĞAN'DAN MHP SIRALARINA: RAHATSIZ MI OLDUN?

Erdoğan MHP sıralarından gelen itiraz ve eleştirilere " Rahatsız mı oldun? Rahatsız mı oldun?  Terörün karakteri böyledir. Akrep gibi eninde sonunda sokar. Siz bu kürsülerde çok acemisiniz, öğreneceksiniz.'" cevabını verdi.

Erdoğan, "Bilmediğiniz bir şey var. Kürt kardeşlerimi onlar teslim etmiyor. Bir şeyi birbirinden ayırmak lazım. Kürt sorunu ve terör sorunu ayrıdır bunu ayırt edemediniz. Kürt ayrıdır, terörist ayrıdır. Mücadelemiz etnik kökenle değil terörle, terör örgütü ile teröristledir" dedi.

Erdoğan Meclis açılışında konuşuyor


  http://www.radikal.com.tr/144334614433461

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tokadi dışarda yiyiyor, içerde atiyor! - kontrabil

  Peki o siralarda eskiysen, suriye'de terör var mi? Peki onunla mücadele var mi? Esed'le mucadele nasildi? Pkk ile mucadele YPG ile de olacak mi? Tampon bölge iyi midir? Esed'den ne haber? Düstü düsecek mi? Putin'le görüşme nasildi? Naber?