Meclis Başkanı Yılmaz'dan 'vekil bozuntusu' sözüne tepki

Meclis Başkanı Yılmaz'dan 'vekil bozuntusu' sözüne tepki
Meclis Başkanı Yılmaz'dan 'vekil bozuntusu' sözüne tepki
Şırnak'ın Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü'nün attığı bir tweete cevap olarak, "Bana bak vekil bozuntusu. Allah'tan başka kimseden korkum olsaydı bunları yayınlamazdım. O bombaların hesabını vereceksiniz." diye yazdı. Bu tartışma HDP'li İdris Baluken tarafından Meclis kürsüsünde dile getirildi. TBMM Başkanı İsmet Yılmaz da kaymakama tepki gösterdi.

Beytüşşebap Kaymakam Kadir Güntepe ile HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da tartıştı. Geçen hafta yaşanan çatışmalarda dört sivilin yaşamını yitirdiği olaylarla ilgili Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinin Kaymakamı Kadir Güntepe, Twitter’dan paylaştığı mesajda “Böldürmeyeceğiz ulan” diye yazdı. Güntepe, HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü hakkında ise "Bana bak vekil bozuntusu" ifadesini kullandı.

Ferhat Encü, "Atanmış olan uzaktan kumandalı bir memur, bu halkın seçmiş olduğu şahsıma vekil bozuntusu diyor. Suç seni kumanda edende, sende değil" diye karşılık verdi.

Kaymakamdan HDP'li milletvekiline: Bana bak vekil bozuntusu

Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, “Bu kalleş saldırı sonucu hala ‘Barış istiyoruz’, ‘İnsan Hakları istiyoruz’, ‘Siviller katlediliyor’ naraları atanlara bir çift sözüm var.” diyerek, şu tweet’leri paylaştı: "Güntepe, fotoğrafları 'Unutmayın! Bu mücadele iman ordusu TSK ve emniyetin küfür ordusu PKK 'yla hak-batıl mücadelesidir! Böldürmeyeceğiz! İyi dinleyin! Ne kadar yakarsanız yakın, ne kadar yıkarsanız yıkın, ne kadar sıkarsanız sıkın böldürmeyeceğiz ulan!"

HDP milletvekili Ferhat Encü, bu paylaşımların üzerine Güntepe'ye "Kaymakam efendi! Kendi pisliğinizi bu karelerle örtemezsin. 4 sivilin hesabını vereceksin. Yargılanacaksın!" yorumu yaptı.Bunun üzerine Kaymakam Güntepe, HDP'li Encü'ye, "Bana bak vekil bozuntusu! Allah'tan başka kimseden korkum olsaydı bunları yayınlamazdım. O bombaların hesabını vereceksiniz." diye cevap yazdı.

TARTIŞMA MECLİS KÜRSÜSÜNDE
Bu tartışma HDP'li İdris Baluken tarafından Meclis kürsüsünde dile getirildi. İdris Baluken Genel kurul'da yaptığı konuşmada kaymakama tepki gösterdi. TBMM başkanı İsmet Yılmaz da kaymakamı eleştirerek, "İsmet Yılmaz söz aldı: “Bu Meclis’te herkes birinci sınıf milletvekilidir. Gerek kamuda çalışanlar, gerek Meclis’te çalışanlar bunu farkında olmalıdır. Milletvekillerine karşı yapılanlar onlara değil temsil ettikleri halka karşı yapılmış olur. Gerek kaymakamlar gerek valilerin yaptıkları bu tip hareketler kabul edilebilir değildir” dedi.