@ubuget

Meclis TV'den istek parçalar!

Meclis TV'den istek parçalar!
Meclis TV'den istek parçalar!
TBMM Genel Kurulu'nda, kamuoyunda "iç güvenlik paketi" olarak bilinen tasarının görüşmeleri sert tartışmalara sahne oldu, Meclis'te ilkler yaşandı. İki gecenin sürprizi de kanun virtiözü Göksel Baktagir'di.
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Cumartesi gecesi Meclis TV’nin karşısına oturanlar hararetli tartışmalara yer yer hakarete varan eleştirilere ve oldukça yüksek tansiyonlu bir ortama muhatap buldular kendilerini. Bir de kanun virtiözü Göksel Baktagir’e...

MECLİS’TE İLKLER YAŞANDI
CHP ve HDP milletvekilleri kürsü önünde oturma eylemi yapıp ‘Bu daha başlangıç, mücadeleye devam. Direne direne kazanacağız’ sloganları atması ‘Gezi’ günlerini hatırlattı. HDP'li vekiller eylemi ilerleyen saatlerde de sürdürüp, 'Berkin Elvan' için buradayız Ali İsmail için buradayız, Nihat Kazanhan için buradayız' sloganları attılar. Muhalefet milletvekilleri tepki şekilleriyle Meclis’e tarihi anlar yaşatırken izleyenlerin en az onlar kadar ilgisini çeken bir isim daha oldu: Göksel Baktagir! 

Meclis'te bu kez de mikrofon kırıldı

MHP ve Gökçek'in Photoshop kavgası


‘BAKTAGİR’ JOKERİ
Görüşmeler sırasında Meclis Başkanvekilleri Ayşenur Bahçekapılı ve Sadık Yakut sırasıyla çok eleştirildi çok yıprandı. ‘Oturuma 5 dakika ara veriyorum’, ‘On dakika ara veriyorum’, ‘on beş dakika ara veriyorum’ kelime grupları o gece başkanvekillerinin ‘sık kullanılanları’ arasındaydı. Play-off serisinin yedinci maçındaki NBA koçları gibiydiler, fırsat buldukça mola aldılar. Orada da devreye TRT Sanat Müziği Saz Eserleri ve kanun virtiözü Göksel Baktagir girdi. ‘Füsunkâr Mahur’ ve ‘Meltem’ Meclis TV’nin o akşamki favori parçaları arasındaydı.

HDP milletvekilleri: 'Berkin Elvan için buradayız'DÜN GECE DE BENZER TABLOLAR YAŞANDI
Görüşmeler devam edilen pazartesi gecesi de Meclis’in ateşi oldukça yüksekti. Yeri geldi arbedede mikrofon kırıldı, katip üyenin sesi kısıldı ama Göksel Baktagir her fırsatta imdada yetişti… Görüşmeler ve aralar bu sıklıkla devam ettiği müddetçe 140’dan fazla bestesi bulunan ve çoğu TRT repertuarına alınmış Baktagir’in eserleri hafızalara kazınacağa benziyor!