Meclis'te 'Hakan Şükür' kavgası

Meclis'te 'Hakan Şükür' kavgası
Meclis'te 'Hakan Şükür' kavgası
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 'ücretsiz ders vermek için Meclis Başkanlığınca kendisine izin verilmezken, Hakan Şükür'e ayda 200 milyar liraya yorum yaptırılmasına' isyan etti.

ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM Başkanlığı’na, Balgat’ta Ömer Seyfettin Lisesi’nde, ücretsiz olarak ders vermek için başvurduğunu, ancak izin çıkmadığını belirterek, “Meclis Başkanı bana izin vermeyecek, Hakan Şükür’e ayda 200 milyar liraya yorum yaptıracaksınız. Başbakan ona izin vermiş, izin makamı Meclis Başkanı'dır. Bizler genel başkanların marabası değiliz” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Arasında Ortaklık Çerçeve Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı üzerinde konuşan CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, “Sizin de olacağınız tabelayı indireceksiniz, tıpkı dün indirenler gibi, tabelayı indireceksiniz, O tabela indikten sonra yerinize başka birileri gelir, bizim gücümüz yetmez halkın gücü yetecek” dedi.

HAKAN ŞÜKÜR TARTIŞMASI
Sataşma nedeniyle söz isteyen AKP Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, “Gazetelerden okudum, mesela Manisa’da, 12. maddeniz varmış sizin tüzüğünüzde, Manisa’da bir gecede bin 600 tane üye olmayan kişiyi birden bire aday yapmışsınız. Soruyorum kaç tane il ve ilçeyi görevden adınız? Bir başka partiye üye olan yani AK Parti oluyor bu parti üye olan bir kişiyi teşkilatlarınızda göreve getirdiniz mi?” diye sordu.

AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’e yönelik sözlere de Bahçekapılı, “Burada olmayan kişiyle konuşmak doğru değil. Hakan Şükür hasta, evinde, eğer yüreğiniz varsa gücünüz varsa o arkadaşımız burada olduğu zaman aynı sözleri tekrar edersiniz” dedi.

“EĞER OLDUYSA MİLLETVEKİLLİĞİNİ BIRAKACAĞIM”
Sataşma nedeniyle söz isteyen Hasan Ören, “Sayın Grup Başkanvekili Manisa’da eğer 12. maddeden sizin söylediğinizin yarısı kadar kayıt olduysa ben bugün milletvekilliğini bırakacağım” dedi.

“CEMİL ÇİÇEK DOĞMA BÜYÜME AKP’Lİ Mİ?”
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de, “Siz CHP’nin genel sekreterliği yapmış kişiyi bakan yaptınız. Abdülkadir Aksu doğma büyüme AKP’li mi, Cemil Çiçek doğma büyüme AKP’li mi, siz doğma büyüme AKP’li misiniz? Beraber aynı partide görev yapmadık mı?” diye sordu.

“HAKAN ŞÜKÜR’Ü TAKİBE ALDIM”
“Ben Sayın Hakan Şükür’ü bu kürsüde aylık takibe aldım” diyen İnce, "4 komisyon toplantısının 3’üne katılmamış. 35 açık oylama yapılmış 25’ine katılmamış. Hiç soru önergesi vermemiş. 11 milyarlık maaşı beğenmemiş, 200 milyar liraya gitmiş televizyonda yorum yapmış” dedi.

TBMM Başkanlığı’na, Balgat’ta Ömer Seyfettin Lisesi’nde ücretsiz olarak ders vermek için başvurduğunu belirten İnce, şöyle dedi:
“Ben dilekçe vermişim Meclis Başkanlığına, Balgat’ta Ömer Seyfettin Lisesi’nde dersler boş geçiyor, ben fizik öğretmeniyim, sabahtan Meclis yok, sabahtan gideyim ücretsiz olarak ders vereyim. Meclis Başkanı bana izin vermeyecek, Hakan Şükür’e ayda 200 milyar liraya yorum yaptıracaksınız. Yazık. Başbakan ona izin vermiş, Başbakan izin veremez, izin makamı Meclis Başkanı'dır. Gelecek buraya konuşacak. 200 milyar liraya yorum yapacak, Başbakan izin veremez, bizler genel başkanların marabası değiliz." (anka)