Meclis'te saldırılara karşı güvenlik üst seviyede

Meclis'te saldırılara karşı güvenlik üst seviyede
Meclis'te saldırılara karşı güvenlik üst seviyede
Ankara'daki katliam sonrası bütün kamu kurumlarında güvenlik tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı. TBMM kampüsünde ise yeni tedbirler devrede.

RADİKAL - Ankara 'da geçen hafta yaşanan intihar bombası saldırısının ardından tüm kamu kurumlarında güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü de kamu kurumlarına önlemlerin artırılması için uyarıda bulundu. Bu uyarıdan sonra TBMM kampüsünde alınan tedbirler de artırıldı.

Türkiye gazetesinin haberine göre, havaalanlarında yolculara yapılan üst araması uygulamasına geçildi. Meclis'e gelen ziyaretçiler bugüne kadar x-ray cihazından geçtikten sonra kampüse giriyordu. Ancak Ankara'daki patlamanın ardından, ziyaretçiler önce x-ray cihazı, ardından da üst aramasından geçirilmek üzere ayrı bir kabine alınmaya başlandı. Ziyaretçilerin beraberindeki çantalar ve eşyaların da içleri boşaltılarak didik didik arıyor. Meclis binasının etrafındaki nöbetçi kulübelerindeki personel takviye edilirken, yine kampüs etrafında mobil ekipler devriye gezmeye başladı.

Ayrıca, Meclis'te görev yapan güvenlik personeli de güvenlik kameralarının dikkatli izlenmesi konusunda uyarıldı.