Meclis'te sürpriz çözüm süreci görüşmesi

Meclis'te sürpriz çözüm süreci görüşmesi
Meclis'te sürpriz çözüm süreci görüşmesi
Çözüm süreci heyetinde yer alan Sırrı Süreyya Önder ile Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Meclis'te sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.

RADİKAL - Meclis’te sürpriz bir görüşme gerçekleşti. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP’li süreç komisyonu üyesi Sırrı Süreyya Önder ile biraraya geldi. 

Başbakanlık Merkez Bina da dün de Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan ile Yalçın Akdoğan bir toplantı gerçekleştirmişti.

DİCLE: ÖNEMLİ BİR MESAJ...

İmralı heyetinde yer alan isimlerden DTK Eş Başkanı Hatip Dicle, "Çözüm süreciyle ilgili Nevruz'da önemli bir mesajın açıklanmasına yönelik bir çaba var" dedi.  Dicle söz konusu mesaj için "Yetişir yetişmez bilemeyiz. Bu görüşmelerin seyrine bağlıdır. Kandil ve hükümet ile görüştükten sonra umarım ortak bir açıklama en kısa sürede yapılır" açıklamasında bulunmuştu.

AKDOĞAN 'GÜZEL ŞEYLER OLACAK' DEMİŞTİ
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da, üç gün önce yaptığı bir açıklamada "çözüm sürecinde önümüzdeki günlerde, haftalarda güzel şeyler olacağını, Öcalan 'dan daha ileri bir çağrı gelebileceğini düşündüğünü" söylemişti.

Hatip Dicle: Nevruz'da önemli ve ortak bir açıklama olabilir

HDP: 2 hafta içinde müzakere sürecine geçilebilir