Meclis'te yangın sistemi yokmuş!

Meclis'te bu yıla kadar yangın koruma sistemi olmadığı ortaya çıktı. TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, bu durum fark edilince 1 milyon YTL harcamayla yangın sistemi kurulduğunu bildirdi.

ANKARA - Meclis'te bu yıla kadar yangın koruma sistemi olmadığı ortaya çıktı. TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, bu durum fark edilince 1 milyon YTL harcamayla yangın sistemi kurulduğunu bildirdi.
Alptekin dün TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde Meclis Başkanlığı'na ilişkin soruları yanıtladı. Alptekin, 20 yıllık perde ve aydınlatma sistemi değiştirilen TBMM'de, çok değerli bir parlamento arşivi olmasına rağmen, yangın söndürme sistemi bulunmadığını öğrendiklerini ve 885 bin YTL'ye yangın söndürme sistemi yaptırdıklarını açıkladı.
Alptekin, ANAP'lı Turan Tüysüz'ün, milletvekili çalışma odalarının zeminine kaplanan malzemelerin basit olduğuna ilişkin eleştirilerini de yanıtladı. Alptekin, odalara kanserojen olmayan suya dayanıklı laminat döşendiğini kaydetti. Kazan dairesinde yapılan değişiklikle 4 milyon 85 bin YTL tasarruf sağlandığını da belirten Alptekin, "Buraya da 485 bin YTL'ye yangın söndürme sistemi kurduk" dedi.