Mehmet Ali Şahin: Bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz

Mehmet Ali Şahin: Bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz
Mehmet Ali Şahin: Bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Yüce Divan oylamasında verilen fireler hakkında "Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır" diye konuştu.

RADİKAL - A Haber 'de canlı yayında konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, eski bakanlardan Zafer Çağlayan'ın oylaması sırasında verilen fireleri 700 bin TL'lik saatin sebep olduğunu kaydetti. Şahin, "Kusura bakmasın bu eski bakan arkadaşlarımız. Dobra dobra konuşuyorum. AK Parti 'nin Genel Başkan Vekili olarak konuşuyorum. Asgari ücretin yeni bin liraya çıktığı bir ülkede bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz kardeşim. Bu 700 bin liralık saati kolunda taşıyamaz. Bu siyasi etik açısından son derece yanlış bir davranıştır. Ben o işte sayısını bilmiyorum; 20-30-40 arkadaşımızın bu nedenle tepki oyu olarak bu şekilde davrandıklarını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.


Eski bakan Egemen Bağış için yapılan oylama sırasında yaşanan fireleri de Bağış'ın Bakara Suresi ile dalga geçmesine bağlayan Şahin, “Diğer bir arkadaşımızın sosyal paylaşım sitesindeki bir açıklaması; bir Kur'an-ı Kerim'in suresiyle ilgili açıklamasının hala milletvekillerinin içerisinde bir sızı olduğunu biliyorum. Gittiğimizde konuşuyoruz. Buna bir tepkidir. Yoksa Soruşturma Komisyonu Yüce Divan'da yargılanmayı gerektiren deliller buldu da bu arkadaşlarımız bunu göz ardı ettiler şeklinde bir anlayışla bu şekilde davrandıkları kanaatinde değilim. Bu bir tepkidir." dedi.

Şahin devamla şunları söyledi; "Dolayısıya bu arkadaşlarımız gerekli sonucu çıkartmaları gerekir. Aksi halde her hangi bir sorumluluğu olmadığı geniş şekilde kabul gören Erdoğan Bayraktar'a 288 tane oy çıkmazdı, o arkadaşlarımız ona da vermezlerdi, aynı tavırlarımı devam ettirirlerdi. Bazı arkadaşlarımızın, o üç eski bakan arkadaşımıza bir takım kişisel kusurları zaafları ve etik olmayan davranışları nedeniyle bir ders vermek amacıyla bu şekilde davranıldığını düşünüyorum." (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/127746612774664

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Keşke saatle sınırlı olsa - rafet AKSARI

  Sadece bu ortaya çıkanlarla sınırlı olsa ben AKP'den başkasına oy vermem. Ama maalsef o gözüken devede kulak değil, ülke kaynakları bitti beyler.

  Sevsinler seni... - sweeping

  Soruşturma komisyonu gizli yerlerde delil ararsa bulamaz tabi... Çünkü tüm deliller ortalıkta dolaşıyor... Bir iki kişiyi ortaya atarak durumu kurtaramazsın... Balık baştan kokmuş, kokudan durulmuyor...

  YAKIN GELECEGIN BASBAKANI - Equalizer001

  Mehmet Ali Şahin: ?Asgari ücretin yeni bin liraya çıktığı bir ülkede bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz kardeşim. Bu 700 bin liralık saati kolunda taşıyamaz. Bu siyasi etik açısından son derece yanlış bir davranıştıR.? Adalet Bakanligi yapmis bir milletvekiline de gercegi soylemek yakisirdi. Tebrikler Mehmet Ali Sahin! Sizin gibi serefli milletvekilleri var oldugu muddetce AKP guvensizlik yuzunden ANAP?in yasadigi kaderi yasamiyacak ve Turkiye cogulcu demokrasi yolunda emin adimlarla yurumeye devam edecektir. ?Güven ruh gibidir, Terkettiği bedene asla geri dönmez.?__ William SHAKESPEARE

  Bilal 100 milyon almadimi ? - baizzet1925_379

  700 Binin lafimi olur! Bakanlar yüce divana gitseydi , Erdogan`da haydi haydi gidecekdi. Sadece biraz zaman kazandilar, sonunda tüm AKP liler yüce divanlik, Erdogan ise Divan_i harplik olacak. Yazilmadi demeyin.....