Mehmet Ali Şahin: Ne zaman bir araya geleceksiniz?

Mehmet Ali Şahin: Ne zaman bir araya geleceksiniz?
Mehmet Ali Şahin: Ne zaman bir araya geleceksiniz?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı sonrası Başbakan'ın davetine sadece Kılıçdaroğlu'nun geldiğini hatırlatarak, "100'den fazla insanın hayatını kaybettiği bir zamanda siyasi parti liderleri bir araya gelemeyecek de ne zaman geleceksiniz arkadaş, ne zaman? O nedenle seçimden yine koalisyon ihtimali çıkarsa bu siyasi partilerle koalisyon kurmak, yürütmek oldukça zordur" dedi.

RADİKAL- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ankara 'da meydana gelen bombalı saldırı sonrası Başbakan'ın davetine sadece Kılıçdaroğlu 'nun geldiğini hatırlatarak, "100'den fazla insanın hayatını kaybettiği bir zamanda siyasi parti liderleri bir araya gelemeyecek de ne zaman geleceksiniz arkadaş, ne zaman? O nedenle seçimden yine koalisyon ihtimali çıkarsa bu siyasi partilerle koalisyon kurmak, yürütmek oldukça zordur" dedi.

Mehmet Ali Şahin, seçim çalışmalarını sürdürdüğü memleketi Karabük'te Çankırılılar Derneği'nin bir çay bahçesinde düzenlediği 'Yarenler Gecesi'ne katıldı. Yaren ekibi tarafından karşılanan Şahin, "Kalbinde düşmanlık ve kin yerine sevgi, muhabbet ve hoşgörü barındıran herkes yarendir. Bugün dostluğa, sevgiye, muhabbete, hoşgörüye ve kardeşliğe, insanlığın çokça ihtiyacı olduğu şu zaman diliminde keşke herkes yaren olabilse. Yaren gibi sevebilse, bakabilse" dedi.

VATANDAŞIMIZIN SANDIKTAN SOĞUMAYA BAŞLADIĞINI HİSSETTİM
Türkiye 'nin bir çok seçimi geride bıraktığını ve yeniden bir seçime doğru gittiğini belirten Şahin, "Vatandaşımızın artık sandıktan, seçimden, demokrasiden soğumakta olduğunu hissetmeye başladım. Bakın yurtdışında vatandaşlarımızın oy kullanma oranları 7 Haziran'a göre düştü. Milletimiz demokrasiye sahip çıkıyor. Parlamenter demokrasiye hep destek verdi, sahip çıkıyor. O nedenle 1 Kasım'dan sonra sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzeyen bir sonuç çıkmamalıdır. Çıktığı takdirde yine şu anda yaşadığımız siyasi belirsizliği korkarım yaşarız. Türkiye bundan kaybeder, insanımız bundan kaybeder. Artık halkımız seçim değil, geçim istiyorsunuz, biliyorum. Arkadaş sürekli seçim yapılan bir ülke olmaktan çıkalım. Eğer 7 Haziran seçimlerine benzer 1 Kasım'da da bir sonuç çıkarsa korkarım önümüzdeki sene de seçim tekrar gündeme gelebilir, bir koalisyon hükümeti kurulamayabilir, partiler anlaşamayabilir. O nedenle bir koalisyon hükümeti kurulup, koalisyon ortaklarının geçim sorunu, birbirleriyle geçinme sorunu yaşayacağı bir hükümet modeliyle Türkiye'de geçim sorununu çözemeyiz. Şu anda bakın, araştırın lütfen. Siyasi partiler içerisinde tek başına iktidara gelmeye namzet başka bir parti var mı? Diğer partilerin böyle bir şansı var mı? O halde Türkiye'nin geleceğini düşüneceğiz. Geçmişte şu veya bu partiye oy vermiş kardeşlerim olabilir, saygı duyuyorum. Ama şimdi Türkiye için düşünme zamanıdır, oy verme zamanıdır, hareket etme zamanıdır."

BU OYUNLARI BOZMAMIZ GEREKİYOR
2019'a kadar Türkiye'yi başka bir seçim gündemde olmaksızın istikrarla yürütecek olan iş başında bir hükümete ihtiyacı bulunduğunu hatırlatan Şahin, şöyle devam etti:"Çünkü uzun sayılabilecek siyasi hayatım boyunca demokratik siyasi istikrarın ne kadar önemli olduğunu yaşayarak görmüş bir kardeşinizim. Türkiye'nin etrafı ateş çemberiyken içimizde birtakım dış güçlerin maşası terör örgütleri bu ülkede kaos meydana getirmeye çalışırken, düzeni bozmaya gayret ederken ve normal yaşamı olumsuz etkileyerek memleketimizde insanların huzursuz yaşamalarını temin etme gibi bir maçı güderlerken, bizim bu oyunları mutlaka bozmamız gerekiyor. Ankara'daki eylemin amaçlarından bir tanesi 1 Kasım seçimlerini sabote etmek hatta yaptırmamaktı. Siyasi partiler bir araya gelerek terör örgütünün bu amacı karşısında 'sen ne yaparsan yap, farklı görüşlere de sahip olsak biz, işte el ele bir araya geldik, senin oyununa alet olmayacağız' diyebilmeliydiler, ama diyemediler. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu siyasi parti liderlerini davet etti olaydan sonra. Sadece sayın Kılıçdaroğlu gelebildi. Devlet bey kim kendisiyle görüşmek istese reddediyor. Yahu böyle bir durumda, böylesine önemli bir olayın Ankara'da meydana geldiği, 100'den fazla insanın hayatını kaybettiği bir zamanda siyasi parti liderleri bir araya gelemeyecekte ne zaman geleceksiniz arkadaş, ne zaman? O nedenle seçimden yine koalisyon ihtimali çıkarsa bu siyasi partilerle koalisyon kurmak, yürütmek oldukça zordur. O halde sandıktan bir partinin iktidarı çıkmalıdır. Siz bunu sağlarsınız. Ak Parti'den başka da tek başına iktidara gelebilecek başka bir parti yoktur." (DHA)