Mehmet Ali Şahin: Sorumlu davranacağız

Mehmet Ali Şahin: Sorumlu davranacağız
Mehmet Ali Şahin: Sorumlu davranacağız
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, seçimin değerlendirildiği toplantıdın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Şahin, "Sorumlu davranacağız halkımız müsterih olsun, ülke menfaatlerini ön planda tutma politikamızı aynen devam ettireceğiz" dedi.

RADİKAL- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Bakanlar Kurulu ve MYK üyeleriyle yaptığı toplantı sona erdi. Basına kapalı gerçekleşen ve yaklaşık 7.5 saat süren toplantı sonrası  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin basın mensuplarının karşısına geçti. 

Şahin şunları söyledi:
Seçim sonuçlarından sonra ortaya konan iradeye derin saygı duyuyoruz. Sonuçlar farklı bir sürecin başladığını gösteriyor bize. Sorumlu davranacağız halkımız müsterih olsun. Ülke menfaatlerini ön planda tutma politikamızı aynen devam ettireceğiz. Bizim bu istişari çalışmalarımız, yani seçim çalışmalarını değerlendirme ve başlayacak olan süreçle ilgili yol haritası belirleme çalışmalarını çarşamba günü Merkez Karar Yönetim Kurulu, perşembe günü de Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı ile yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki hafta da büyük bir ihtimalle seçilmiş olan yeni milletvekili arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz. Bu dönemde milletvekili adayı olmamış, 'eski' diyebileceğimiz milletvekili arkadaşlarımızla da yeniden bir araya gelerek hem seçim sonuçlarını hem de başlayacak bu süreci değerlendirmek istiyoruz.

'ERKEN SEÇİM Mİ KOALİSYON MU KONUŞULDU?'
Genel Başkan Yardımcısı Şahin "Toplantıda erken seçim mi koalisyon mu konuşuldu?" sorusuna ise şu sözlerle yanıt verdi:
Bu soruya şu anda cevap veremeyeceğim. Çünkü bu konudaki değerlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Belki bütün bu çalışmaların sonucunda Genel Başkanımız, Başbakanımız kamuoyu ile yapmış olduğumuz bu değerlendirmelerin sonucunu paylaşabilir.