Mehmet Aslan milletvekili seçildi mi?

Mehmet Aslan milletvekili seçildi mi?
Mehmet Aslan milletvekili seçildi mi?
Seçim döneminin en renkli isimlerinden biri dizi oyuncusu ve Gazinocular Kralı olarak bilinen Fahrettin Aslan'ın oğlu Mehmet Aslan oldu. Mehmet Aslan, 7 Haziran 2015'te yapılan Genel Seçimler'de için MHP İstanbul 2. Bölge 6. Sıra adayı olarak yarıştı. Seçimin sonuçlanmasıyla Mehmet Aslan'ın seçilip seçilmediği, meclise girip girmediği merak konusu haline geldi. Mehmet Aslan milletvekili oldu mu?

RADİKAL - Oynadığı diziler ile tanınan Mehmet Aslan MHP İstanbul 2. Bölge 6. Sıra Milletvekili Adayı olarak seçimlere girdi. Sandıkların açılmasıyla elde edilen sonuçlara göre oyuncu Mehmet Aslan milletvekili olamadı.

Mehmet Aslan kimdir?

Mehmet Aslan 1983’te Gazinocular Kralı olarak bilinen Fahrettin Aslan’ın oğlu olarak dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi Paris’te okudu. Üniversite eğitimine ABD ’deki Boston Üniversitesi’nde başladıysa da iki yıl sonra Yeditepe Üniversitesi’ne geçiş yaptı. Babası Fahrettin Aslan’ı karaciğer yetmezliği nedeniyle kaybettikten sonra dizi oyunculuğu yapmaya başladı. “Doktorlar”, “Nefes Nefese” ve “Maçolar” adlı dizilerde yer aldı. Ayrıca gayrimenkul, maden ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketinin yönetiminde bulundu. Siyasete MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak girdi ve 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP adayı oldu ve milletvekili seçildi.