Mehmet Metiner'den CHP'li kadınlara: Cumhuriyet artıkları

Mehmet Metiner'den CHP'li kadınlara: Cumhuriyet artıkları
Mehmet Metiner'den CHP'li kadınlara: Cumhuriyet artıkları
Bahçeşehir Üniversitesi'nin Siyaset Okulu'nda konuşma yapan AK Parti Milletvekili Metiner, kendisini eleştiren CHP'li kadınlara 'Cumhuriyet artıkları' diye bağırdı.

RADİKAL - Gercekgündem'in haberine göre, Bahçeşehir Üniversitesi'nin Beşiktaş 'taki kampüsünde konuşan Mehmet Metiner, Cumhuriyet'e yönelik ağır ifadeler kullandı. Bunun üzerine, salonda bulunan CHP 'li kadınlar, "Cumhuriyet için böyle konuşamazsınız. Cumhuriyeti size öldürtmeyeceğiz'' diye tepki gösterdi.

Tartışmanın büyümesi üzerine, Mehmet Metiner kadınların salondan çıkarılmasını istedi. CHP'li kadınlar bu istek üzerine, ''Biz zaten terk ediyoruz, seni dinlemeyeceğiz'' karşılığını verdi. Metiner, kadınlar salonu terk ederken arkalarından "Cumhuriyet artıkları'' diye bağırmaya başladı. Metiner'in bu sözleri üzerine gerilim yeniden tırmandı. CHP'li kadınlar, Metiner'e "Cumhuriyet'in sayesinde milletvekili oldun, utanmıyor musun?'' tepkisini gösterdi. CHP'li kadınlar daha sonra salonu terk etti.

Aynı salonda geçen hafta da AKP Milletvekili Burhan Kuzu ile CHP'liler arasında tartışma yaşanmıştı. Kuzu, "Alın bu kadınları başımdan'' diye bağırmıştı.  http://www.radikal.com.tr/127559712755976

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Osmanlı artığı - vesileabla

  Bunların niyetleri beli Osmanlıda ne bulmuşlarsa benim bildiğim Osmanlı döneminde Halkı hiç bir söz hakkı yoktu kadını erkeyi Padişahalrın emir eri gibiydiler Cumhuriyetin sayesinde seçme seçilme hakkı elde eddiler bugün çıkıp konuşaşabiliyorsa o beyenmediği Cumhuriyetin sayesinde osmanlı Paşası gibi ahkam kesiyor, asıl Osmanlı kalıntısı kendileri O,dönem i görenler konuşuyor bugün konuştuğunu o tarihte konuşsa'idi başı giderdi zira Osmanlıdaki yönetici Padişahlar gözlerini kırpmadan kendi evlatlarından tutunda kardeşlerine kadar iktidarda kalabilmek için canice cinayetler işlemişler Osmanl Padişahlarından tek ayakta kalan Osmanlı Paşaı Atatürktür hiç biryakının boğurtmayanTek lider Cumhuriyeti kurarak Türk halkını kurtarmıştır o çirkin Osmanlı yönetiminden Bu pislik Cumhuriyet artıkları diyerek hakaret ediyorsa Osmanlı Halkı diyebir Halk mevcut değil Osmanlı hanedanı var bu zat Osmanlı handanından ise artık kendileri oluyor Halk Türk Halkıdır Osmanlı Padişahları Yabancı kadınlarla evlenmişlerdir doğan cocuklarıda melez oluyor Dilerim azından çıkan sözler sayesinde gerçek erini bulur

  Bu nasıl zihniyet anlaşılır gibi değil - rafet AKSARI

  Yahu sen biatcı vekil olarak, yaranmak için birilerine ipe sapa gelmez yorumlar yapmak mecburiyetinde misiniz? Yaptığınız konuşmalar aynı ülke topraklarında yaşayanları incitiyor, üzüyor ve size dua yerine hoş olmayan kelimeler safediyorlar. Siz galiz kelimelerden haz alıyor olmalısınız ki, her gün bir şeyler saçmalıyorsunuz.

  Yıkım - drhil

  Cumhuriyet ve anayasal devlet, dış güçler eliyle ve hızla yıkılıyor. Bunları koruma görevi ve sorumluluğunu taşıyanların bu bilinçle derhal harekete geçmesi gerekiyor.

  Suç duyurusunda bulunuyorum: - nedesemboş

  Bu cumhuriyete karşı bir nefret suçudur. Gereken işlem yapılmalıdır.. Diyeceğim ama sanırım artık çok geç. Bu tür insanları başımıza dikenlere selam olsun..

  Kabahat onu çağıranda... - citizen

  Kabahat Metiner denilen o el-etek öpen, koltuk altı vekilinde değil onu oraya konuşmacı diye davet edenlerde... Onun olmayan hangi fikrinden yararlanmak istemişler ki... Yoksa bu tür konuşmacı davetleri de yukardan gelen emirle mi yapılıyor....

  Ne demek istemiş acaba... - Elif26

  Cumhuriyet yıkıldı mı ki bu zat "cumhuriyet artıkları" diyor? Cumhuriyet olmasa kendi milletvekili olamazdı, ülkede bir başbakan, cumhurbaşkanı olmazdı. Ayrıca bir milletvekili olarak da cumhuriyet ilkelerine sadık kalmaya yemin etti. O "artıkları" dediğin insanlar senin maaşını vergileriyle ödüyor, senin görevin de onlara hizmet değil mi?