Mehmet Metiner'i kızdıran soru

Mehmet Metiner'i kızdıran soru
Mehmet Metiner'i kızdıran soru
Adıyaman'da bir yerel TV'ye konuk olan AK Partili Mehmet Metiner, 'torpil' iddialarına cevap verdi. Zaman zaman gergin anların yaşandığı stüdyoda ilginç diyaloglar yaşandı.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, ' AKP 'li bakan ve vekil yakınlarının torpille devlet kadrolarına atandığı' yolundaki iddialara ilişkin soruyu, "Cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede 'akrabalarını koru kolla' ayeti okunur." sözleri ile cevapladı.

İki ay önce, Adıyaman'da yayın yapan Mercan TV'de Mustafa Aloğlu'nun hazırlayıp sunduğu 'Aloğlu ile Bakış Açısı' programına katılan AK Partili Metiner'e, dayısının oğlunun Sincik ilçesine Milli Eğitim Müdürü olarak atanması soruldu.

İl içindeki atamaların vali tarafından yapıldığını söyleyen Metiner, akrabaların atanması iddialarına ise şu ilginç cevabı verdi: "Akraba olduğu için atanma olmaz ama şunu da söyleyeyim; biz inançlı insanlarız değil mi; cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede ne okunur; 'akrabalarını koru kolla' der."

Sunucunun 'O zaman sizin yaptığınız bu? Öyle mi oluyor?' sorusuna bir süre sessiz kaldıktan sonra "Vallahi sen Allah'ın ayetine bile karşı geliyorsan ben sana ne diyeyim" cevabını verdi. 


  http://www.radikal.com.tr/126415712641579

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hemen kızıyorlar - user762143

  çok güzel ya bunu ilk defa duydum AİLE KALKINMA PARTİsi ya apaaçık kabul ediyorlar utanmadan bir de KURANI alet ediyorlar

  - user948800

  Bunların dini anlayışı bu istedikleri yöne çekiyorlar , yazıklar olsun

  sıkışınca din istismarcılığı,,, - user644678

  islam dini istismarcılığına on numara bi örnek...rica ederim tüm müslümanlar izlesin,,,,

  Cami yapmak için rüsvet almistik gemi aldik !! - baizzet1925_379

  Iste Metiner denen kisinin karekteri,namusa anlayisi bu, ancak dikkatimi çeken sey, ne konustugunu bilen birisi olan Metiner , Erdogan`nin yaptiklarinin sahidi olup, ükenin nasil olsa bölünecegini bildigi için suçu böyle savunuyor. Islam bunun söyledigi gibi bir dinse, yetim Hakki yemek , çalmak caiz demekdir. Yani islamin ruhuna el fatiha.

  yazık - user850070

  siyasal islamın biat ve cemiyet niteliğini hoyratça ,büyük bir savurganlıkla kullanılıyor elbette onun da bir limti var..yazık sizlere insanlar o kadar saf ve temiz duygularla oy veriyorlar ki onlar icin ben üzüldüm..müslümanların haklı hareketinin sonunu kendi ellerinizle getiriyorsunuz.siyasal islam dürüst ve kibir sarhoşu olmayan bir siyasetçi yetiştiremiyecek mi?

  Ayet kitapları - user391429

  Kur ?anin devrede olmadığı bir inanış hakimiyeti almış başını gidiyor; Muhammet?ten 250 sene sonra peydahlanan hadis kitaplarını inanırsanız sonuç bu olur her şey mubah!! İndir cebe

  - - ulucan1980

  yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, yaptıklarına nasıl kılıf uyduracaklarını şaşırdılar.. üç kuruşluk dünya çıkarlarınıza ayet, kitap alet ediyorlar, sonra bunlar müslüman öyle mi, yazık!