Mehmet Şimşek: İşe bisikletle gitmek isterim ama PKK var

Mehmet Şimşek: İşe bisikletle gitmek isterim ama PKK var
Mehmet Şimşek: İşe bisikletle gitmek isterim ama PKK var
Kendisinin de işine, batıda olduğu gibi bisikletle gitmek istediğini söyleyen Şimşek, "Bu ülkede PKK terör örgütü, DHKP-C var, bölgede IŞİD gibi cani bir terör örgütü var" dedi.

RADİKAL - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Habertürk televizyonunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şimşek, makam araçlarıyla ilgili “çerez” benzetmesi üzerine, muhalefetin bazı konularda algı operasyonu yaptığını söyledi.

Şimşek, “Devletin bütün araçlarının sayısı, kiralıklar dahil 115 bin 511. Bunun 96 bin 501’i demirbaş, geriye kalanı da kiralık. Bu araçların hangilerinin makam aracı olduğu da çok nettir. Devletin bütün yüksek erkanına tahsis edilen araç sayısı, kiralık ve demirbaş dahil toplam 471 adet. 115 bin 511 aracın, 471’i makam aracı. Bu makam araçlarının bütçe içindeki payı yüz binde 7, bütün masrafları dahil. Ben bu rakamlara vakıf olduğum için, daha doğrusu ‘araç saltanatı edebiyatı’ yapıldığı için, ben bu harcamaların bütçe içerisinde ne kadar önemsiz olduğunu vurgulamak amacıyla ‘çerez’ kelimesini kullandım. Bu benim israfa karşı durumumu ifade etmiyor” değerlendirmesinde bulundu. 

Kendisinin de işine, batıda olduğu gibi bisikletle gitmek istediğini söyleyen Şimşek, “Bu ülkede PKK  terör örgütü, DHKP-C var, bölgede IŞİD gibi cani bir terör örgütü var” dedi. 


  http://www.radikal.com.tr/1370912137091215

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Demagoji! - user643402

  Asil, işe bisiklet ile gitmemenin, şahşaha tercihinizin bahanesini siz uretip yaratiyorsunuz. Tehdit olarak gosterdiklerin farkli kulvarda ve amaçlarda olsalarda, asil sizin yaşam ve varolma gerkçenizdir onlar...

  Bak sen... - ilya66

  Bisiklet som altından yapılırsa binersiniz siz ancak. Lüksün ve görgüsüzlüğün itibar görmediği ülkelerde bakanlar bisiklete binebilir.

  - şev_baş

  Ne biçim bir babasın sen? Kızın evladın yoğun bakımdayken kime laf yetiştirmeye çalışıyorsun? Hiç mi vicdanın yok?

  - şev_baş

  Çok güldüm haberi okurken:) demek ki onların korkacak birşeyi yok..!

  hep yalan - kocero 21

  birakin bu yalanlari siz hepiniz lükse alismissiniz insani güldürmeyin siz kim bisikltle ise giden kim siz ancak akepelileri kandirirsiniz

  Silahlıların silahı nereden geliyor? - Ecem Yıldızoglu

  Şimşek'in seçim süreci boyunca muhalefete -özellikle de HDP'ye- yönelik heyecanlı açıklamaları nedense bana iktidarı kaybetme paniği yaşıyor gibi geliyor. Bizler unutmayı seven bir toplum olsak da belli ki hala daha ne kirli çamaşırları var.. Ayrıca bisikletle gitmesine engel olan eli silahlılarla MİT tırları arasında hiç mi bağlantı kuramıyor?

  çok güldüm - serdaratak

  akp'lilerin dengesi iyice kaydı. aklı başında diyebileceğimiz üç beş kişi vardı onlarda saçmalamaya başladı. artık cem yılmaz çok para kazanamaz. çünkü akp'liler komedide çığır açtılar. gündemi takip etmek çok gülmek için yeterli. ancak toplamda trajedi çünkü ülke halkın geleceği bu kadar ucuz siyaset üretenlerin ellerinde.