Melih Gökçek: MHP'yi çok severim

Melih Gökçek: MHP'yi çok severim
Melih Gökçek: MHP'yi çok severim
Melih Gökçek, MHP ve AK Parti'nin bir araya gelmesi gerektiğini belirterek "MHP, AK Parti'ye katılmalı" dedi.

RADİKAL - Bir televizyon programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ilginç açıklamalarda bulundu.

"Ben MHP 'ye her zaman yakın oldum. MHP'li olmadım ama her zaman MHP'liler ile iç içe oldum" ifadelerini kullanan Gökçek, "1991 yılında biliyorsunuz rahmetli Türkeş ile bir koalisyon yapıldı, Refah Partisi'nin. Onu yapan kişi benim. Direkt yapan benim, bir araya getiren benim. Seçime girdik o dönemde 63 milletvekili ile ilk defa makus talihi yıktık. Doğru Yol öyle ortadan kalktı, ANAP öyle ortadan kalktı. MHP ve bugün Ak Parti siyasette ise o 1991 ittifakına bağlıdır. Bunları yapan benim. Ondan sonra da her zaman bir araya getirmeye çalıştım vs. Onun için elbette ben onları severim taban olarak, onlar da beni. Ama tavan beni hiç sevmez. Tavan niye sevmiyor? Efendim 'Sen MHP'nin bu söylediklerinle gelişmesine engel olmak istiyorsun.' Ben şunu istiyorum, açık ve samimi olarak söylüyorum burada. Bence MHP ve AK Parti bir araya gelmeli, MHP AK Parti'ye katılmalı" şeklinde konuştu.

"ORTAK TABAN VAR"

Gökçek, "Genel anlamda düşündüğünüzde aramızda belli nüanslar var, farklılıklar var ama birçok konuda biz aynı şeyi düşünüyoruz. Çünkü, ortak taban var. Zaten geçişkenlik de bizim aramızda. Benim MHP'li milletvekillerinden samimi olduğum arkadaşlarım var. Bir araya geldiğimizde yüz konunun doksanında zaten anlaşıyoruz. Benim genel merkezde anlaşamadığım genel başkan yardımcılarım var. Onlarla da benim farkım var, onların da benimle farkı var. Bu doğal. Gelin ama beraber siyaset yapıp yüzde 65'lik bir parti kuralım. Ama o üst seviyedeki insanlar kalkıp da bizimle birleşip böyle bir iş kesinlikle yapmak istemezler. Yoksa ben o kadar muhabbet ederim" şeklinde konuşarak bu konuyla ilgili açıklamalarını noktaladı. (Haber7)


  http://www.radikal.com.tr/136418013641802

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dereyi görmeden paçayı sıvamış - genco940

  Yani diyor ki MHP ile AKP seçim sonrası koalisyon yapmalı. Neden olmasın evvela 12 yıllık iktidarınızın, illa da sen hesabınızı bir bir, paşa paşa verin. Eğer geride kimse veya parti kalırsa neden olmasın. Kınalı, Burgaz Heybeli Büyük ada, Yassı, hayırsız ve nihayet İmralı.

  anketler - user780623

  Belliki seçim anketleri kara partiyi alt üst etmiş :) kendilerine yandaş arama yoluna gitmişler. Atılmamış adımlı çözüm sürecini bitirmekle kürtleri tehditleri de buna bağlı, milliyetçi oylara hatta mhp'ye yağ çekmeler devam ediyor. Recep tayyip erdoğanın başkan olamaması akp'nin baraj altında kalması ile eşdeğer.