Menderes asılırken MHP neredeydi

Menderes asılırken MHP neredeydi
Menderes asılırken MHP neredeydi
partisinin Kütahya mitinginde konuşan Başbakan Davutoğlu, "Adnan Menderes asılırken CHP neredeydi, MHP neredeydi... Şimdi herkes 12 Eylül dolayısıyla darbelerle hesaplaşmaktan bahsediyor" dedi.

RADİKAL-Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Kütahya mitinginde konuştu. Darbeler üzerinden muhalefeti eleştiren Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları:

Yarın inşallah, Adnan Menderes’in hakka yürüdüğü adayı kongre merkezi yapıyoruz ta ki darbeler tamamen silinsin diye. Adnan Menderes asılırken CHP neredeydi, MHP neredeydi… Şimdi herkes 12 Eylül dolayısıyla darbelerle hesaplaşmaktan bahsediyordu. Peki 28 Şubat’ta neredeydiniz? CHP MHP hep 28 Şubat’ın yanında yer tuttu. HDP ise 12 Eylül’ün ürünü.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti kadroları her zaman darbecilerin karşısında durdu durmaya devam edecek. Pınarhisar cezaevine onurla yürüyen cumhurbaşkanımıza kimse dil uzatamaz. Sadece AK Parti milli iradenin sözcüsü oldu. Darbecilere ve vesayetçilere karşı bin an bile taviz vermeden duracağız.

Dün, Türkiye ’de yargı üzerinden darbe yapmak isteyenlere HSYK ‘dur’ deyince yeniden seslerini yükseltmek istiyorlar. ‘Dönemin başbakanı’ diyerek Adnan Menderes’e yapmak istediklerini yapmak istiyorlardı Sayın Cumhurbaşkanımıza…

 


  http://www.radikal.com.tr/135596613559661

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  haberde bunlar yok - genco940

  Davut oğlu ortada bir paralel, bir üçgen var paralel malum üçgende CHP, MHP, HDP diye ekliyor. Unuttuğu bir şey ise Birde Yamuk olduğu. Onuda AK Partiyi bir ahlak timsali olarak niteliyor. 17-25 i değerlendirmeyi her kesimden herkesin takdirine bırakalım. Yassı adaya izlerin silinmesi için yapılacak Kültür Merkezi yerine, 17-25 leri Adalet önüne çıkarsanız da izleri kalmasa nasıl olur. Ahlak timsalleri.