"Meraklı asker, sorumluları kurtarmaz"

"Meraklı asker, sorumluları kurtarmaz"
"Meraklı asker, sorumluları kurtarmaz"
MHP lideri Bahçeli, Afyon'daki cephanelik patlamasıyla ilgili "meraklı asker" açıklamasının sorumluları kurtarmayacağını söyledi.

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Afyonkarahisar'daki patlamaya ilişkin, “Meraklı bir askerin ihmali, diyerek patlamayı bir kişiye yıkmanın ve işin içinden sıyrılma hazırlıklarının, devlet yönetme ve iktidar olma sorumluluklarıyla bağdaşmadığı ortadadır” dedi.
Etimesgut'ta yeni yapılan festival alanı ile 9. Uluslararası Anadolu Kültür ve Sanat Festivali'nin açılışına katılan Bahçeli, peşin açıklamalardan kaçınarak yanlış ve yanıltıcı bilgi verilmemesi gerektiğini söyledi.“SABOTAJ İDDİASI DA KAFA BULANDIRICI”
Patlamanın bir sabotaj sonucu gerçekleştiği iddialarına da değinen Bahçeli, “Diğer yandan, sabotaj iddialarına bel bağlayarak kafaların bulanmasına ve kaygıların artmasına yol açan siyasi zihniyetlerin doğru ve tutarlı bir güzergâhta olmadıklarını ifade etmeliyim. Afyonkarahisar'daki patlamada, tüm ihtimaller göz önüne alınmalı, akli ve idari soruşturma tamamlanarak aziz milletimizle paylaşılmalıdır. Sorumlu her kim ya da kimlerse mutlaka hesap vermelidir.”
Hz. Muhammed'e hakaret içeren Müslümanaların Masumiyeti filmi nedeniyle yaşanan olaylara da değinen Bahçeli, olayın Libya'dan Yemen'e kadar Ortadoğu 'yu bir kez daha karıştırdığını ve kana buladığına işaret ederek, “Kimden gelirse gelsin, bu terör saldırısını şiddetle kınıyorum” dedi. (aa)