Meral Akşener '28 Şubat' için ifade verdi

Meral Akşener '28 Şubat' için ifade verdi
Meral Akşener '28 Şubat' için ifade verdi
TBMM Başkanvekili Akşener, 28 Şubat soruşturmasıyla ilgili Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısına ifade verdi.

ANKARATBMM Başkanvekili Akşener, 28 Şubat soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili’ye yaklaşık 2,5 saat ifade verdi. Akşener, “Sayın Savcı, Batı Çalışma Grubu’na yönelik bazı sorular sordu. Ben de bu konuyla ilgili bilgileri kendisiyle paylaştım” dedi.

Akşener, Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili’ye ifade vermek üzere 14.00 sularında Ankara Adliyesi’ne geldi.

Savcı Bilgili’ye ifade vermeden önce, bir süre Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Nuri Yiğit’le görüşen Akşener’in ifadesi 14.15’te başladı. Yaklaşık 2.5 saat süren ifadesinin ardından Akşener Adliye’den ayrıldı.

Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akşener, Savcı Bilgili’ye soruşturma kapsamında mercek altına alınan Batı Çalışma Grubu hakkında bilgi verdiğini söyledi. Basın mensuplarının diğer sorularını ise yanıtlamaktan kaçınan Akşener, “Sayın Savcı, Batı Çalışma Grubuna yönelik bazı sorular sordu. Ben de bu konuyla ilgili bilgileri kendisiyle paylaştım” demekle yetindi. (anka)