Mersin CHP'de 998 istifa

CHP Kurultay delegesi Vedat Özpaksoy, partisinden istifa ederek beraberindeki 997 kişiyle SHP'ye katıldı.

CHP Kurultay delegesi Vedat Özpaksoy, partisinden istifa ederek beraberindeki 997 kişiyle SHP'ye katıldı. Katılım dolayısıyla düzenlenen törende konuşan SHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fikri Sağlar, demokratik ve çağdaş bir Türkiye için 'SHP çatısı altında birleşilmesi gerektiğini' belirterek, şöyle konuştu:
"SHP her geçen gün gücüne güç katıyor. CHP kökenli üye, delege, kurultay üyesi, belediye meclis üyesi ve üs kademe yöneticileri SHP'ye geçiyorlar. Güçbirliği'nin Mersin'de geldiği nokta belli. Ancak görülüyor ki CHP, adaylarının arkasında değil. CHP'den istifa edenler, Türkiye'nin önünü açacak gücün arkasında olacaklarını söyleyip bize
katılıyorlar. CHP'nin, Mersin'de artık gücünün kalmadığı görülüyor. SHP'nin önü açık. SHP, diğer adaylara fark atarak, seçimlerden galip çıkacak."
CHP'den istifa ederek SHP'ye geçen Akdeniz Belediye Başkan adayı Vedat Özpaksoy da, "CHP, il, ilçe ve belde adaylarını belirlerken, Mersin mozaiğini göz önüne almayarak hareket etmiştir. Bu nedenle 997 arkadaşlarımızla CHP'den istifa ederek, SHP'ye katıldık" dedi.