Mersin'de 'bombalı çiçek' balkonda patladı, faciadan dönüldü

Mersin'de 'bombalı çiçek' balkonda patladı, faciadan dönüldü
Mersin'de 'bombalı çiçek' balkonda patladı, faciadan dönüldü
Mersin'deki patlamanın HDP il binasına dün gönderilen bir çiçek içindeki bombanın infilak etmesi sonucu meydana geldiği öne sürüldü. İddiaya göre çiçek parti görevlileri tarafından balkona konmuştu ve bu sayede bir facianın eşiğinden dönüldü.

RADİKAL – HDP’nin Adana ve Mersin il binalarında bu sabah meydana gelen patlamalara ilişkin ayrıntılar yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Mersin’deki patlamanın HDP il binasına dün gönderilen bir çiçek içindeki bombanın infilak etmesi sonucu meydana geldiği öne sürüldü. HDP binasına dün gönderilen bir çiçeğin, parti görevlileri tarafından balkona konulduğu ve bu büyük tesadüf sayesinde büyük bir faciadan dönüldüğü belirtiliyor.

Bianet’e konuşan HDP'nin Mersin milletvekili adaylarından Mahmut Karabulut patlamanın parti binasının balkonunda gerçekleştiğini söyleyerek, “Bürodaki arkadaşlar, dün gelen çiçeği bu sabah balkona bırakmış, içeride kalsaydı facia olurdu. Patlama büyük, dışarıya molozlar yayıldı" dedi.

Mersin'de bulunan Hürriyet yazarı Şükrü Küçükşahin de olay yerinden izlenimlerini şöyle aktardı:

Mersin'de dün akşam HDP binasına kargoyla gelen saksı içindeki çiçeği sabah partililer kapıda bulmuş. Dinleme cihazı olabilir diye terasa konan çiçek, 3 dakika sonra patlamış.

HDP Mersin İl binasına dün akşam kargoyla bir çiçek getirilmiş. Sabah parti çalışanları geldiklerinde kargoyu kapıda bulmuşlar. Bir dinleme cihazı olabileceği düşüncesiyle çiçeği terasa koymuşlar. Terasa konduktan 3 dakika sonra da patlama olmuş. Bu sırada parti binasında 3 görevli varmış. Görevlilerin çiçeği terasa bırakması faciayı önlemiş.

 

HDP Adana ve Mersin binalarında patlama
 

Dengir Fırat'tan patlama açıklaması: Miting günü olması planlı

HDP binalarında patlama: Adana'da paket Mersin'de çiçek...