'Mesut Yılmaz'a istihbarat yumruğu atıldı'

'Mesut Yılmaz'a istihbarat yumruğu atıldı'
'Mesut Yılmaz'a istihbarat yumruğu atıldı'
Tansu Çiller'in karakutusu Mesut Yılmaz' atılan yumruktan 28 Şubat sürecine kadar bir çok konuda ilginç açıklamalan yaptıTRT Haber ’de dün gece Kozmik Oda programının konuğu olan Tansu Çiller’in 1995-99 yılları arasındaki başdanışmanı Hüseyin Kocabıyık Rıdvan Memi’nin sorularını yanıtladı.. Hüseyin Kocabıyık, programda çok tartışılacak açıklamalar yaptı. Çiller'in karakutusu olarak da bilinen Kocabıyık, Mesut Yılmaz'ın Budapeşte 'de yediği yumruğun istihbaratın işi olduğunu söyledi. Kocabıyık 28 Şubat sürecini de anlattı..

YILMAZ’A ATILAN YUMRUĞUN ARKASINDA İSTİHBARAT VAR
“O dönemde bir takım sivil gruplar vardı, devletin elinin altında tuttuğu tiplerden insanlar. İstihbarat örgütlerimizin elinin altında böyle insanlardan oluşan gruplar vardı. O ara Mesut Bey çeteler falan diye bu işlerin üstüne gidince ki amacı da başbakanlığı ele geçirmekti. İstihbarat örgütleri yönlendirdiler Mesut Bey’e saldıran insanları. Devlet içindeki o kavga var ya. Mesut Bey’le kavgalı olan insanlar da vardı devlet içinde. Mehmet Eymür’den Mehmet Ağar ’a kadar. Muhtemelen o organizasyon yönlendirildi oraya.

ÇEVİK BİR ERBAKAN’I ARADI ‘MAAŞIMIZI YÜKSELTİN YOKSA..
Rıdvan Memi: 28 Şubat sürecinde bir anekdot var. Çevik Bir yanından bir grup asker varken toplanın bakın ne yapacağım diyor ve Sayın Erbakan’ı arayıp maaşları yükseltin yoksa bildiri yayınlayacağım diyor. Niye yapıyor bunu? Daha önemlisi maaşlar yükseldi mi?

Hüseyin Kocabıyık: Tabii yükseliyor. Ve muazzam bir zam yapılıyor. Ben bunu Tansu Hanım’dan dinledim. Sayın Erbakan Tansu Hanım’ı arıyor ve çok üzüntülü bir şekilde bu olayı anlatıyor. Tansu Hanım da merak etmeyin ben ilgileneceğim siz üzülmeyin demiş. Çevik Bir karargahta çok popüler o günlerde. Biraz da nefsani bir şey sanıyorum. Çevresine albaylar, genç subaylar, işte maiyetindeki subayları toplamış bir liderlik gösterisi yapıyor. Ben siyasi iktidar üzerinde bu kadar etkili bir adamım. Tabii maaşlar da yükseltiliyor. Muazzam şekilde yükseltiliyor.


  ETİKETLER:

  TRT

  ,

  Mehmet Ağar

  ,

  Budapeşte

  ,

  haber

  http://www.radikal.com.tr/103454710345479

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  vatan millet sakarya - sabahattinali

  vatan millet hamasetlerin ardında nelerin yattığını gösteren bir bilinç altı sırıtması. " maaşlarımızı artırın yoksa? elinde silahı olmayan memur emekli neyapsın eline silahmı alsın..

  Vatan-Millet edebiyatı - canilecanan.com

  Vatan-Millet-Sakarya. Boş bir üçleme yani. Maksat cep, para ve kibir. Darısı "Laiklik elden gidiyor"cuların başına... Bir de devlet kurumlarından birine en ufak bir eleştiri yapıldığında "vatanı bölmek isteyen..." filan diye konuşmalar yapanlarda, insanları mahkemelere verenlerde...

  Yazık,Yazık. - Clear

  Yazık ki ne yazık...Bir tarafta,halkın nezdindeki,koskoca devlet ve en büyük kurumu olan ordusu,öte tarafta da bunları oyuncak eden ve halka saygısızlığı umursamazlık seviyesine kadar indirgeyebilen bireyler...Nerede o koskoca cihan padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın işaret ettiği "halk nezdinde yoktur bir nesne devlet gibi..." sözündeki devlet?

  PROGRAMIN TAM METNİ İÇİN - bloodsucker

  http://www.kozmikoda.tv/detayicerik.asp?katid=6&icerik=54

  insan - cem_ozgen

  burada yazılanlar sadece bazıları, roportaj çillerin baş danışmanyla yapıldı ve ben izleyebildim kanalları zaplarken, özellikle 28 şubatın tamamiyle devletin hazinesinin birilerine peşkeş çekilmesini, yapılan çıkar anlaşmalarının birebir şahit olan bu zat anlattı özellikle isimde verdi çıkar gruplarının başında koç grubunun o zaman ki patronu rahmi koç bizzat desteklediğini söyledi aslında bu programdan sonra ben bu ülkede cok buyuk bir infial olmasını bekliyordum ama bakıyorum tık yok etrafta ,devletin savcılarının da neden hala harekete geçmediğini anlamıyorum harekete gecilmemesi utanılası bir durumdur vakti olanlar ve ilgilenenler bu programı mutlaka izleyin,bu haber 2 gun once trt de kozmik oda programından .

  Bugün de yumruk atanlar var... - Zafer Sinem

  Bugün de yumruk sallayanlar var, yoksa... ? ? ?

  demek ki: - wolkangül

  çevik bir şu an cezaevinde değilse demek ki erdoğan da ondan korkuyor. ayrıca anayasa değişikliği ile darbecileri yargılayacağını idda eden erdoğanın nedense sesi hiç çıkmıyor?