Metin Işık'tan CHP üyelerine mektup: CHP Bayrağı altında yoldaş olmak için huzurunuzdayım

Metin Işık'tan CHP üyelerine mektup: CHP Bayrağı altında yoldaş olmak için huzurunuzdayım
Metin Işık'tan CHP üyelerine mektup: CHP Bayrağı altında yoldaş olmak için huzurunuzdayım
CHP'den milletvekili adayı adayı olup 3. Bölge'den ön seçime giren eski milletvekili ve gazeteci Metin Işık CHP üyelerine mektup yazıp "Saflarımızı sıklaştırmak için kullanacağınız oyun kıymetinin saygınlığını önemsiyorum. Omuzdaş ve yoldaş olmak için huzurunuzdayım" dedi.

RADİKAL-Eski milletvekili ve gazeteci Metin Işık, CHP ’den milletvekili aday adayı oldu. İstanbul 3. Bölge'den ön seçime giren Işık, CHP üyelerine mektup yazarak neden aday olduğunu anlattı. Mektubunda “Kaygınız ve kaygımız ortaktır” diyen Işık. Ülkemizin üstüne çöken karanlık bulutların dağılmasına katkı sağlamak adına sizinle omuzdaş olmak arzusundayım” dedi.

Pazar günü yapılacak ön seçimde 80 numarayla seçime girdiğini belirten Işık mektubunda şunları dile getirdi: “Ülkemizin içinde bulunduğu durum malumunuzdur, kaygınız ve kaygımız ortaktır. Ortak kaygımızı korkuya dönüştürmeyen siz cesur insanlarla ülkemizin üstüne çöken karanlık bulutların dağılmasına katkı sağlamak adına sizinle omuzdaş olmak ve birlikte mücadele etmek arzusundayım.

Cumhuriyetimizin kurucu iradesinin kurguladığı laik, sosyal hukuk devletinin ilelebet yaşatılması mücadelemizin ortak gayesidir. Dün nerede olduğumuz şüphesiz önemlidir.Ancak bugün dünün farklılıklarını geride bıraktığımız tarihi bir kavşaktayız.Bu sorumluluk bilinciyle CHP Bayrağı altında bir direnç gücü oluşturmak üzere size kardeş, arkadaş, yoldaş olmak için ön seçimin Türkiye ve parti için demokrasi adına önemli bir adım olduğunu bilerek ve bundan cesaret alarak huzurunuzdayım. Saflarımızı sıklaştırmak için kullanacağınız oyun kıymetini saygınlığını önemsiyorum.”