Metiner: Ben hiçbir zaman ülkücü omadım

Metiner: Ben hiçbir zaman ülkücü omadım
Metiner: Ben hiçbir zaman ülkücü omadım
AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, bazı internet sitelerinde kendi hakkında yapılan haberlerin, isim benzerliğinden kaynaklanan bir yanlış olduğunu söyleyerek 'Ben hiçbir zaman ülkücü olmadım' dedi.

Mehmet Metiner, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, bugün bazı internet sitelerinde, fotoğrafı basılarak, "Abdi İpekçi cinayetinden Mehmet Ali Ağca'nın hapishaneden kaçırılmasına kadar bir dizi terör eylemsellikleri içinde bulunduğuna" dair haberlerin yer aldığını belirterek, bu haberleri yapanların kendisini arama ihtiyacı duymadığını söyledi.

Haberlerde kullanılan bir fotoğrafı basın mensuplarına gösteren Metiner, "Bunlardan biri Mehmet Metiner'e ait. Ben çıkartamadım. Bu ülkücü bir katil; 1980 öncesi İslamcı gelenekten gelen çok değerli Metin Yüksel'i öldürdüğü söylenen kişilerden biri. Bu Mehmet Metiner'in Abdi İpekçi cinayetinde adı geçiyor. Ağca'nın kaçırılmasında da dahli olan bir isim" dedi.

Metiner, adı geçen Mehmet Metiner ile hiçbir alakası olmadığını ifade ederek, "Bu medya anlayışını bugün vesilesiyle şiddetle kınıyorum. Bu şekilde fotoğraflarımı basarak benim şahsıma, misyonuma ilişkin bir yanlış algının oluşmasını sağlayan bu siteler hakkında mahkemelere suç duyurusunda bulunuyorum" diye konuştu.

Hayatının hiçbir döneminde ülkücü olmadığını ifade eden Metiner, "Çok şükür sağcı da olmadım. Ne sağcılık ne solculuk yaptım. AK Parti Adıyaman Milletvekili olan Mehmet Metiner'in elinde kan yoktur. Hayatımın her döneminde silah siyasetine, şiddete karşı çıktım. Elinde kan olmayan tertemiz bir Mehmet Metiner var karşınızda. Ama bu tertemiz Mehmet Metiner'in ismini lekelemek isteyen, böylesine haysiyet cellatları var" dedi.